Меню Закрити

БІЛЬДРЕДАКТОР

Ви загорілися бажанням працювати більдредактором, готові починати негайно, амбіції вирують, адже вам до снаги стати найвідомішим фоторедактором у світі.
Забудьте все, що ви знаєте про Фотографію. Бо більдредактор – це не фотограф. Часто буває, що більда підбирають «від зворотного» – з фотографів, щоб він міг дивитися на знімки свіжим оком. Бо його завдання: підбирати ілюстрації. Це людина – яка знаходить їх для кожної конкретної статті в журналі, формує ілюстративну базу, координує переміщення фотокорів і робить ще тисячу речей. Усе це прекрасно та захопливо, але… чи знаєте ви основні вимоги, що висуваються до претендентів на вакансію більдредактора?
Якщо немає – починати треба саме із цього.
Отже, увага, важлива інформація!!!
В основному, таку вакансію частіше пропонують людям до 35 років (отут відіграє роль “свіжий” і нетривіальний погляд, що властивий не обтяженим занадто великим досвідом фотографам);
– дуже важливий у такій справі досвід роботи (більше 1 року) на посадах фоторедактора, фотоменеджера, асистента фотографа в рекламнім агентстві й т.п.;
– вища освіта (перевагу надають технічному або художньому);
– володіння мовами (що більше – то краще);
– досконале володіння ПК (програми Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Indesign тощо).
Що стосується особистих рис, будь-який роботодавець бажає бачити у своїй команді людину креативну, відповідальну, з оригінальним стилем мислення та таку, яка вміє працювати в стислий термін.

Отже, до обов’язків більдредактора входить:
1. Пошук і підбір ілюстрованих матеріалів, що повною мірою відповідають концепції того або іншого видання.
2. Координація роботи фотокореспондентів.
3. Ведення переговорів про придбання фотографій з менеджерами інформаційних агентств, фото – банками, прес-службами телеканалів, кіностудій.
4. Формування й постійне поповнення бази фотографій і архіву фотоматеріалів.
Щодня перед Вашими очима – калейдоскоп із тисячі фотографій, із яких треба обрати одну-дві на визначену тему. А її зазвичай задає редактор – і в нього може бути своє бачення.
Головне – знати, любити й поважати Фотографію. Коли вона відчуває, що її намагаються зрозуміти, вона сама нам підкине потрібний сюжет і ракурс. І ця любов не дає більдові остаточно перетворитися на «офісний планктон», який просто просиджує штани на роботі.
Отже, якщо Ви відчуваєте у собі силу та здатність працювати у цьому напрямі, прагніть. Але для того, щоб досягти успіху, працювати треба усюди. А робота у цій сфері надасть Вам, насамперед, можливість реалізувати себе як активну й творчу особистість.

Матеріал із сайту: http://www.robota.lviv.ua