Меню Закрити

Арборист

Арборист – деревознавець, фахівець з догляду за зеленими насадженнями.
Від лат. arbor – дерево.

Особливості професії
Професія арбориста споріднена з професіями озеленювача, лісника та ландшафтного дизайнера, але принципово відрізняється від них.
Озеленювач займається садінням дерев і рослин, ландшафтний дизайнер продумує загальну концепцію їх висаджування. А фахівець з арбористики стежить за станом здоров’я дерев.
Лісник займається збереженням лісового масиву. Арборист займається кожним деревом окремо. Якщо дерево хворіє, він ставить діагноз, проводить лікування.
Арборист проводить планове обстеження дерев (моніторинг), сезонну санітарну обрізку, формує крони, за необхідності обробляє рани, виявляє аварійні дерева тощо.
Проводить каблінг – зміцнення дерева розтяжками, скріплення розвилок.
Якщо дерево врятувати неможливо, арборист його «видаляє», тобто спилює та викорчовує пень.
Арбористові під час роботи доводиться лазити по деревах (для обрізання гілок та ін.) Для цього потрібне спеціальне устаткування – амуніція альпініста тут не підходить, а використання автовишок не завжди можливе.
Останнім часом популярність набирає так звана креативна арбористика – екстремальний вид спорту, схожий на альпінізм. Він припускає лазіння по деревах до верхніх рівнів і навіть довготривале перебування на кронах дерев. Однак для професійного арбориста лазіння по деревах – не самоціль. Його значно більше цікавить здоров’я дерева.

Робоче місце
Озеленювальні, ландшафтні фірми, спеціалізовані приватні компанії та муніципальні служби, фірми, що надають альпіністські послуги.

Важливі риси
Дуже важлива риса арбориста – любов до природи. Кажуть, відрізнити справжнього арбориста дуже легко: він ніколи не буде спилювати дерево заради матеріальної вигоди. Для нього первинне завдання – врятувати зеленого друга, допомогти йому, зміцнити або підлікувати. І лише у крайньому випадку, за наявності загрози для життя людини, арборист вживатиме крайніх заходів.
Гарна фізична підготовка.

Знання та навички
Хороший спеціаліст може визначити причину хвороби та загибелі дерев, з’ясувати, чому, наприклад, підгнивають коріння. Для цього необхідно володіти серйозними знаннями.
Для роботи на висоті потрібна альпіністська підготовка. Лазіння по деревах, навіть за наявності устаткування, потребує спритності та вправності.
Обрізання товстих гілок і спилювання дерев потребують вміння працювати бензопилою.

Де навчатися
Є спеціальні курси з арбористики при вишах. Знання з арбористики можуть входити у програму курсів з підготовки ландшафтних дизайнерів. Також деякі фірми, що спеціалізуються на догляді за деревами, самі проводять навчання нових співробітників.

Матеріал із сайту http://Proforientator.info з посиланням на http://www.robota.lviv.ua