Меню Закрити

Військовий

Збройні сили України — військова озброєна організація держави, що включає регулярні і нерегулярні державні військові формування. Як часто вживаний синонім використовується поняття «Військо» або «Армія».

Військова служба — державна служба особливого характеру, яка полягає в професійній діяльності придатних до неї за станом здоров’я та віком громадян країн, пов’язаній із захистом своєї Батьківщини. Порядок проходження військової служби, права та обов’язки військовослужбовців визначаються відповідними законами України та певними положеннями про проходження військової служби, які затверджуються верховною владою країни та іншими нормативно-правовими актами.

Збройні сили складаються з видів збройних сил — частин, призначених для ведення військових дій або виконування бойових завдань в певній сфері: на морі, на суші, в повітряному просторі. Відповідно, збройні сили підрозділяються на Військово-морський флот (ВМФ), Військово-повітряні сили (ВПС) або Авіацію, Сухопутні війська. Крім того, важливою складовою Збройних сил є Війська спеціального призначення.

Найчисленніші війська, які відіграють важливу роль у захисті території України та недоторканності її кордонів, а також беруть участь в міжнародних операціях, спрямованих на підтримання миру та безпеки – Сухопутні війська. Вони складаються з механізованих, танкових і ракетних військ, артилерії, протиповітряних сил, армійської авіації, військ спеціального призначення і тилового забезпечення.

Військове звання — ранги різних ступенів, що надаються у Збройних силах військовослужбовцям, відповідно до їхньої посади, кваліфікації фахової підготовки та терміну служби.

Військове звання визначає положення (має права, обов’язки) одних військовослужбовців по відношенню до інших. Той, хто має будь-яке старше військове звання уповноважений до виконання командних функцій над іншими військовими особами у точно визначеному обсязі.

Відмітні знаки носять на плечах (погони), на комірі (петлиця) або на рукавах (шеврони та галуни), а також на шапках і шоломах.

Військовослужбовці — громадяни України, які проходять дійсну військову службу у складі Збройних сил України та інших військ відповідно до Закону України.

До військовослужбовців належать: особи офіцерського складу, прапорщики, мічмани, військовослужбовці строкової служби і військової служби за контрактом Збройних сил України, Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України, військ цивільної оборони, а також інших військових формувань, створених відповідно до законодавства України, військовослужбовці жінки, курсанти військово-навчальних закладів.

Усі військовослужбовці мають відповідні військові звання, користуються всією повнотою соціально-економічних, політичних та особистих прав і свобод, виконують обов’язки громадян України, передбачені Конституцією України.

Права й обов’язки військовослужбовців, які випливають з умов військової служби, визначені Законами України, військовими статутами, інструкціями, положеннями, а також наказами командирів і начальників. Військовослужбовці перебувають на державному утриманні (грошовому і натуральному продовольчому забезпеченні). А також, військовослужбовці та їхні сім’ї користуються різними пільгами, встановленими законодавством України.

Матеріал із сайту – http://proforientator.info