Учений-зоолог, фахівець із водної фауни, що вивчає й описує будову, еволюційний розвиток, форми життєдіяльності й особливості розмноження риб і косоротих.
Подальший поділ професії на вузькі спеціалізації пов’язаний із розмаїттям видів риб розміром від 1 до 20 метрів, яких у прісних водах і Світовому океані нараховується більше 20 тис. і косоротих (водні хребетні, безщелепні тварини з вугроподібним тілом і ротом у вигляді лійки), які менш численні, ніж риби, але й цей клас тварин налічує більше 100 різних видів.
Робота іхтіолога має не тільки наукове, але й практичне значення: на основі проведених досліджень розробляються методи раціонального рибальства, рибництва й рибоохоронної діяльності.
А ви знаєте, що професія іхтіолога не тільки цікава, але і достатньо складна? Щоб ви стали чудовим іхтіологом, потрібно володіти теоретичними і практичними знаннями, а головне – уміти гармонійно їх об’єднувати у процесі роботи.
Також пам’ятайте – успішний іхтіолог не може собі дозволити допустити помилку в роботі. Тим більше, якщо ви налаштовані на успішну кар’єру.
Якщо ж ви вже вирішили, що іхтіолог – це ваша майбутня професія, але ще не знаєте, як стати іхтіологом, перегляньте пропозиції вишів і учбових центрів з підготовки фахівців цієї сфери.
Що стосується фінансового питання роботи іхтіологом, то тут, як і в багатьох інших спеціальностях, зарплата залежить, у першу чергу, від регіону мешкання іхтіолога, специфіки установи, в якій працює іхтіолог, і політики підприємства відносно рівня заробітної плати для співробітників.
Специфіка професії:
– знання суміжних дисциплін: гідрології, палеозоології, ботаніки, географії, кліматології тощо;
– відрядження до місць перебування риб і косоротих;
– підводні спостереження та відеозйомка;
– дайвінг і плавання.
Місце роботи:
– науково-дослідні інститути,
– великі рибницькі підприємства,
– зоопарки й аквапарки.
Особисті риси:
– схильність до природничих наук,
– любов до живої природи,
– інтерес до науково-дослідної роботи,
– добре здоров’я,
– спортивна підготовка,
– сміливість і схильність до ризику.
Освіта
Вища, за фахом «Зоологія».
Доповнення
Працюють іхтіологами здебільшого чоловіки.
За матеріалами сайту http://www.robota.lviv.ua