Меню Закрити

ІНСПЕКТОР ДАІ

images_228932Серед тисяч професій, що є в сучасному світі, професія інспектора ДАІ вирізняється тим, що її представники стоять на варті порядку, контролюють дотримання законів і перешкоджають виникненню безладу і порушень на дорогах. І як би не ставилися автолюбителі до інспекторів ДАІ, слід визнати, що, виконуючи свій обов’язок, виявляючи і присікаючи порушення на автотрасах, інспектори реально зменшують кількість нещасних випадків на дорогах.

Обов’язки інспектора ДАІ
Сферою діяльності інспектора ДАІ є регулювання руху транспортного потоку на вулицях міст, автомобільних трас. У його обов’язки входить також створення і підтримання умов для запобігання дорожньо-транспортних ситуацій. До таких заходів відносяться: виявлення потенційно небезпечних для інших учасників дорожнього руху, водіїв: нетверезих, недосвідчених, хворих, визначення стану дорожнього покриття при зміні погодних умов: обмерзанні, мокрому асфальті. Інспектори ДАІ слідкують за дотриманням правил дорожнього руху усіма водіями, проводять перевірку документів, з’ясовують причини і обставини дорожньо-транспортних випадків, проводять пошук викрадених автомобілів. Одне з найважливіших завдань працівників ДПС — надання першої медичної допомоги потерпілим в ДТП, а також, за необхідності, евакуація людей; окрім банальної фіксації порушень ПДР і ДТП, інспектори ДАІ також зобов’язані проводити їхній аналіз і розробляти програми з усунення причин їх створення. Тобто, крім того, що ДПСники контролюють автомобілістів, вони зобов’язані також контролювати стан дорожніх споруд (знаків, залізничних переїздів тощо), безпосередньо доріг і вулиць, а за необхідності проводити контроль за ремонтними дорогами. Також у їхні обов’язки входить напрям важких вантажних автомобілів на пересувні і стаціонарні ваги автомобільні, на предмет виявлення зайвого навантаження на дорожнє полотно. Збільшене навантаження, яке можуть створити переобтяжені автомобілі, здатне викликати деформацію дорожнього полотна, пошкодження. Тому, інспектори ДАІ, за підтримки адміністрації міст, яка поставляє пересувне вагове устаткування, проводять рейди з виявлення і припинення порушень у даній області.

Що повинен знати та вміти інспектор ДАІ
Основні риси інспектора ДАІ – уважність і спостережливість. Уважний інспектор може одночасно контролювати декілька рухомих об’єктів: автомобілів, пішоходів, тримати в пам’яті різні обставини, наприклад, дорожні знаки, погодні умови, перевіряти номери машин. Дуже важлива риса – хороший зір, особливо в несприятливих умовах: тумані, сутінках, в нічний час. Інспектор ДАІ повинен чудово знатися на конструкції автомобілів, щоб мати можливість запобігти нещасному випадку на дорозі, якщо недобросовісний водій намагається приховати або замаскувати неполадку, досконально знати правила дорожнього руху. Також інспекторові ДАІ мають бути властиві такі риси: зорова пам’ять, логічне мислення, рішучість, врівноваженість, чесність, принциповість. Інспектор не повинен дотримуватися суб’єктивної думки, він має бути неупередженим професіоналом.
Інспектори ДАІ можуть працювати в міських, районних, обласних підрозділах міліції. Навчання майбутні інспектори проходять у вищих або середніх школах міліції.

Матеріал із сайту http://www.robota.lviv.ua

1 Коментар

  1. Сповіщення:ІНСПЕКТОР ДАІ | Proforientator.info

Коментарі закриті.