Меню Закрити

Інженер-технолог харчового виробництва

Інженер-технолог харчового виробництва (продуктів харчування) здійснює контроль дотримання послідовності та якості операцій, що складають процес приготування продуктів.
Він розробляє та вдосконалює наявні процеси виробництва, контролює ефективність організації праці та вирішує виникаючі виробничі проблеми.
Кінцева мета роботи інженера-технолога харчової промисловості – забезпечення високої якості продуктів харчування для збереження здоров’я людей.
Основні галузі харчової промисловості: хлібопекарське виробництво; виробництво молочних продуктів; виробництво м’ясних продуктів; виробництво виробів з риби та морепродуктів; виробництво цукру та кондитерських виробів; консервування плодів та овочів; виноробство та пивоваріння; мікробіологічне виробництво.
У харчовій промисловості частіше, ніж в інших галузях, працюють жінки-технологи, а середній стаж роботи інженера-технолога у цій сфері є одним із найзначніших.
Посадові обов’язки:
– розробка технологічного процесу виготовлення нової продукції;
– оптимізація технологічних процесів виготовлення продукції;
– перевірка наявних та розробка нових рецептур і технологічних карт;
– забезпечення та контроль дотримання технології виробничих процесів і експлуатації обладнання;
– розробка технологічної документації;
– розрахунок нормативів витрат сировини та матеріалів, норм часу;
– розрахунок собівартості, складання калькуляційних карт;
– контроль якості вихідної сировини та готової продукції;
– контроль дотримання санітарних норм і правил;
– участь у закупівлі сировини та матеріалів;
– ведення звітної документації.
Вимоги та побажання до професійних навичок:
– вища/неповна вища освіта (профільна);
– впевнений користувач ПК;
– знання нормативної бази, технічної документації з якості, безпеки харчової продукції, виробничої санітарії та гігієни;
– знання промислового обладнання, технологічних процесів;
– навички розрахунку сировини.
Особисті риси:
– акуратність;
– охайність;
– відповідальність;
– фізична витривалість.
Місце роботи та кар’єра
Фахівці працюють на молокозаводах, м’ясокомбінатах, фабриках, що випускають консерви та пресерви, підприємствах громадського харчування (ресторани, кафе, їдальні).
Молоді фахівці – випускники профільних факультетів вузів і студенти останніх курсів – повинні знати технологію виробництва продукції та обладнання харчової промисловості, вимоги технологічної документації, правила виробничої санітарії та гігієни, мати навички розрахунку сировини.
Розраховувати на надбавку до окладу чи розглядати вакансії з більш високими зарплатними пропозиціями можуть інженери-технологи із закінченою вищою освітою та стажем роботи від 1-го року. Вакансії потребують від претендентів досвіду складання рецептур і розробки технологічних карт. Як правило, роботодавці віддають перевагу фахівцям, які раніше працювали на аналогічному виробництві.
На максимальний оклад можуть претендувати інженери-технологи зі стажем роботи на харчовому виробництві понад 5 років. Вакансії потребують від кандидатів досвіду впровадження нових видів продукції та наявності навичок керування.

Матеріал із сайту http://www.robota.lviv.ua

1 Коментар

  1. Сповіщення:Інженер-технолог харчового виробництва | Proforientator.info

Коментарі закриті.