Напрям ЙОГИ на ринку праці є надзвичайно затребуваним та перспективним. Хороший інструктор з йоги має цікаві та добре оплачувані пропозиції в Україні та за її межами. Основним критерієм професіоналізму було і є – реальна якість знань.
Деякі люди думають, що бути інструктором з йоги – просто і весело. Але в залежності від напряму, манери викладання, розкладу інструктор може дуже стомлюватися, якщо він показує осани, крийі і сам виконує їх разом з групою.
Інструктор може працювати з групою (у залі або на природі), а також, давати індивідуальні уроки вдома (у себе або у клієнта).
Групові заняття — це обов’язкова частина роботи інструктора. Потрібно потурбуватися про аренду залу. У дощ мало хто погодиться займатися йогою просто неба.
Йога-тури (10 — 14 днів) та виїзні семінари (2-3 дні). З одного боку це відпочинок по країні та за кордоном, а з іншого – це все ж таки робота. Інструктор повинен провести заняття з однією або кількома групами, відповісти на запитання, провести індивідуальні консультації тощо. І дуже часто на екскурсію до видатних пам’яток не залишається часу.
Лекції та одноденні семінари. Якщо у інструктора є відповідний стаж та знання, то для нього це не важко. Цей формат передбачає лекційну подачу великої кількості цікавого матеріалу.
Щоб стати інструктором з йоги достатньо пройти відповідні курси. В Україні такі курси організовує “Yoga IF School“. Курс для людей, які мріють стати вчителем з йоги, або ж хто вже є інструктором чи працівниками у фітнес індустрії, та бажає вдосконалення своєї майстерності. Надзвичайно корисним курс є для звичайних практиків, які хочуть по новому розглянути і переосмислити ключові питання. Навчання орієнтоване на початкову підготовку та може стати хорошим базисом на початку шляху освоєння такої фантастичної дисципліни як ЙОГА.
Рекомендація дає можливість використання брендів “Yoga IF School” та adaptive holistic YOGA у власній викладацькій діяльності. Це дає суттєві плюси для стартапу вчителя з йоги на ринку праці.
До начальної програми входить:
- Термін «йога»
- Історичний ракурс та сьогодення
- Сучасні школи йоги
- Принципові відмінності йоги від інших систем.
- Авторська методологія adaptive holistic YOGA
- Професія “Йога інструктора”, основна проблематика.
- Проблематика типування, особливості та для чого це потрібно.
- Напрацювання Західних вчених – Кречмера (астенік, атлетік, пікнік), Черноруцкого (астенік, нормостенік, гіперстенік) та Шелдона (ектоморф, мезоморф, ендоморф).
- Типування в аюрведі: Вата, Пітта, Капха. Поняття пракріті – вродженої конституції тіла. Поняття вікріті – набутої конституції тіла.
- Інструменти компенсації\врівноваження конституцій: сон, харчування, тип фізичної активності \практика йоги
- Ознайомче групове заняття з йоги всесторонього спрямування.
- Тріада «тіло-дихання-свідомість».
- Режими практики «ХА», та «ТХА».
- Асани – положення тіла. Основні принципи правильності виконання. Розбір асан ( в категорії fit ver. та baseline level 1) на прикладі розширеної послідовності «сурья намаскар» (детальний розбір близько 20 асан).
- Побудови комплексів, основні принципи.
- Тренінг «постанова розмовного голосу».
- Правила техніки безпеки на заняттях, основні принципи коректної практики.
- Вьяями – загальнорозвиваючі вправи. Розбір основних «вяям» для різних частин тіла.
- Пранаями (прана-вьяями) – дихальні вправи. Детальний розбір основних «пранаям», таких як махат йога пранаям, каппалабхаті, бхастрика, уджаї та ін.
- Детальний розбір асан на прикладі комплексу «Сяйво місяця» (більше 20 асан).
- Ведення занняття, осноновні моменти. Побудова цільового призначення заняття. Структура занять в категорії fit ver. та baseline level 1. Розбір поняття “індивідуальні та групові заняття”.
- Кьюінг – використання специфічних термінів і жестів в процесі тренування.
- Робота в парах, в режимі індивідуального заняття. Практика проведення повноцінного заняття. Висновки, та задачі на доопрацювання.
- Практикум в реальних “бойових” умовах із групою. Кожен студент матиме можливість провести заняття із людьми та напрацювати навики ведення занять в реальних «бойових умовах».