Меню Закрити

Шоппер

professija-shopper-kak-zarabotat-khodja-po_1Не секрет, що багато жінок просто обожнюють ходити по магазинах і витрачати гроші. А як щодо того, щоб спробувати заробити за допомогою шопінгу? Така можливість є: вам потрібно лише освоїти професію шоппера. Хто такий шоппер і як ним стати?

Шоппер (шопер, шопінг-спеціаліст) — це людина, яка допомагає своїм клієнтам вибирати одяг. По суті, шоппер — це такий собі «гібрид» особистого стиліста, гіда по магазинах одягу і навіть персонального психолога.

Далеко не всі люди приходять в захват від думки, що їм належить похід по магазинах (особливо це стосується чоловіків). Хтось не вміє підбирати одяг, який буде виглядати стильно і при цьому виявиться по кишені, у когось банально немає часу на шопінг.

Шоппер допоможе вирішити обидві проблеми. Ця людина допомагає правильно підібрати стильний гардероб, що ідеально підходить клієнту, і заощадити масу часу. Шоппер або відправляється по магазинах з клієнтом (якщо у того є час і він хоче сам навчитися підбирати собі гардероб), або просто купує необхідні речі і привозить до клієнта додому.

Як стати шоппером? В університеті такому не вчать. Отримати відповідну підготовку можна або в дизайнерському коледжі (якщо вам пощастило, і такий напрямок там є), або на спеціальних курсах в імідж-агентстві. Але людині «з вулиці» стати шоппером не просто: дуже велике значення мають вміння себе подати і потрібні зв’язки.

Найчастіше шоппером стають люди, які вже мають досвід роботи в модній індустрії, до Приміром, стилісти, візажисти, перукарі, баєри (люди, що відбирають з модних колекцій речі для продажу в бутиках). На постійному місці роботи вони обзаводяться першими клієнтами, а потім деякі з них вирішують піти на вільні хліби і перекваліфікуватися в шопперів.

Першими клієнтами шопперів в Америці, де, власне, і з’явилася ця професія, були зірки. Далеко не у всіх голлівудських зірок є час на шопінг і / або хороший смак. На вітчизняних теренах першими послуги шопперів оцінили менеджери вищої ланки: на такій посаді потрібно відповідати корпоративному дрес-коду, але часу на походи по магазинах не залишається. За ними «підтяглися» політики, зірки, бізнесмени.

Якими якостями повинен володіти шоппер? У першу чергу це почуття стилю. Йому практично неможливо навчити, так що саме почуття стилю має служити відправною точкою, що визначає, чи вийде з вас шоппер. Шоппер повинен розбиратися в модних тенденціях, але при цьому вміти враховувати індивідуальні особливості клієнтів та їх побажання.

Хороший шоппер — завжди трохи психолог. Він повинен розуміти характер свого клієнта, його звички та уподобання, стиль життя. А ще шоппер — хороший дипломат. Якщо клієнт, скажімо, наполягає на придбанні абсолютно не підходить йому речі, шоппер повинен м’яко його переконати, не звинувачуючи клієнта у відсутності смаку. У той же час важливо вміння слухати і чути побажання клієнта: упертість і сліпа впевненість в своїй правоті — це невідповідні якості для шоппера.

Скільки заробляє шоппер? Оплата зазвичай почасова і залежить від різних факторів. Найперші шоппери заробляли всього п’ять доларів за годину походу по магазинах. Зараз годинна ставка може коливатися від 10 до 500 доларів. Все залежить від популярності і професіоналізму шоппера, а також від того, наскільки складне перед ним стоїть завдання.

Шоппер може працювати і за гонорар. Гонорар буває фіксованим (якщо це одноразове завдання), він обговорюється з клієнтом заздалегідь. Якщо ж шоппер працює з клієнтом на постійній основі, гонорар щомісячний. Іноді гонорар шоппера — це залишок від суми, яка була виділена клієнтом на оновлення його гардероба.

Шоппер — незвичайна молода професія. Вона може здатися привабливою (ідея заробити, ходячи по магазинах, вельми приваблива), але, як і в будь-який інший професії, в ній є свої складності. А хотіли б ви спробувати свої сили в ролі шоппера?

professija-shopper-kak-zarabotat-khodja-po_2

 За матеріалами сайту http://vseznajka.com.ua/?p=6370