Меню Закрити

Дизайнер

Дизайнер – одна з найбільш престижних і високооплачуваних професій на сьогоднішній день. Ще б пак, хто як не дизайнери роблять наше життя красивішим. А економити на красі мало кому хочеться.

Поняття «дизайн» можна застосувати до будь-якого виду людської діяльності. Саме тому дана професія існує в такому розмаїтті видів: дизайнер поліграфії (створення макетів, верстка), фітодизайнер (озеленення будинків та офісів, створення зимових садів), ландшафтний дизайнер (благоустрій територій), дизайнер інтер’єрів (благоустрій квартир і офісів, підвищення функціональності і якісного рівня інтер’єрів), веб-дизайнер (створення сайтів, банерів), дизайнер одягу (втілення актуальних тенденцій моди), фуд-дизайнер (створення гарних зображень страв для різних меню і кулінарних книг), дизайнер принтів на одяг і т. д.

Про те, що являє собою ця професія, розповідає Надія Осадченко, художник-дизайнер компанії модного одягу.

Необхідні якості:

 • оригінальний, нетрадиційний погляд на ситуацію, предмети;
 • наявність образного мислення;
 • вміння бачити готовий продукт цілком;
 • комунікабельність;
 • вміння слухати і чути запит клієнта;
 • креативність – вміння підходити до будь-якої задачі творчо, генерувати ідеї;
 • посидючість – іноді доводиться по кілька разів переробляти одне і те ж;
 • працьовитість – необхідна постійна практика, тільки так може відточувати майстерність;
 • терпіння – навіть у разі невдачі не варто опускати руки, потрібно йти вперед, незважаючи ні на що, долаючи всі перешкоди на своєму шляху.

Обов’язки: Безпосередньо залежать від того, в якій сфері і в якій компанії працює дизайнер, але можна виділити кілька основних:

 • аналіз потреб клієнта;
 • розробка ідеї і концепції;підготовка ескізів, макетів;
 • узгодження з клієнтом проміжних результатів роботи, при необхідності зміна концепції з урахуванням його побажань;
 • втілення проекту в життя.

Що приваблює: Дизайнер допомагає людям побачити красу в звичайних, здавалося б, речах, робить їх життя більш яскравим, комфортним, радісною. У той же час і сам він, реалізуючи свої здібності і таланти, отримує від цього задоволення. Він здатний впливати на бажання і настрій людей (наприклад, дизайнер реклами, упаковки, фуд-дизайнер, дизайнер глянцевих журналів) і навіть формувати їх думку в тих чи інших питаннях. Можливість спілкуватися з творчими людьми надає додаткові сили і допомагає розширити свій професійний вибір. Чим більшою цілеспрямованістю, працездатністю і терплячістю володіє дизайнер, тим більше у нього можливості стати відомим і популярним (особливо в світі реклами, дизайну одягу, меблів).

Плюси. Дизайнер може працювати не тільки в офісі, але і вдома, на власному комп’ютері, на якому будуть встановлені необхідні програми. Будь-яка помилка в дизайні не фатальна – її завжди можна виправити. У дизайнера є можливість бачити результат своєї роботи, отримувати естетичне задоволення від процесу.

Мінуси. Найчастіше творчий процес сильно обмежений – фінансовими, тимчасовими, ідейними рамками. Не завжди можна орієнтуватися на політ фантазії, найчастіше доводиться робити так, як вважає за потрібне клієнт або начальник.

До чого потрібно бути готовим. Вибираючи професію дизайнера, потрібно бути готовим до того, що дизайн – складна, копітка, буденна робота. Ніхто не застрахований від творчих криз, ідейного виснаження. Іноді доводиться робити роботу в авральному режимі. Потрібно також враховувати, що область дизайну досить суб’єктивна: те, що вважає за краще один, не обов’язково сподобається іншому. Тому критерії оцінки роботи сильно ускладнені.

За матеріалами сайту http://cikaveproprofesii.blogspot.com/2012/04/blog-post.html