Меню Закрити

Рибак

РибакЛюди ще з давніх давен звертали свій погляд до моря, річки, озера в надії знайти у водних просторах багате і довготривале джерело прожитку. Так поступово склалася особлива група людей — рибалок, які спочатку по-аматорськи, а з часом і професійно, стали постачати нас смачною рибою.

І не дивно, що в розпал літа, у другу неділю липня в багатьох країнах рибалки відзначили своє професійне свято.

Поряд з іншими країнами Україна також відзначає це професійне свято. День рибалки офіційно відзначається з 1995 року, будучи одним з улюблених літніх свят як самих рибалок, яке об’єднує людей різного віку і занять, — так і людей, що ніколи не тримали вудку. В цей день можна привітати всіх, хто поєднав життя із цією романтичною й складною професією, а також всіх, для кого риболовля — спорт, хобі, особливий стан душі, спосіб злиття з природою.

Професія рибалки відноситься до найдавніших. Ще з часів первіснообщинного ладу рибалки користувалися пошаною і стояли нарівні з воїнами й мисливцями. Проте, ця професія не була повсюдно, а була обумовлена наявністю водойм в тій чи іншій місцевості. В наслідок, рибалки об’єднувалися в кастові групи, артілі, існували цілі поселення, що складаються виключно з рибалок.

Так як рибалки протягом тисячоліть у багатьох країнах зробили істотний внесок у забезпечення населення продовольством, згадки про них увійшли в багато літературних творів.

Рибак займається промисловим рибальством на морях або внутрішніх водоймах, застосовуючи при цьому спеціальні знаряддя лову: вудки, сітки, трали, неводи. Це цікава, але нелегка професія, щоб досягти успіху в якій, потрібно мати схильність до неї: любити водойму, не боятися фізичних навантажень, важких умов праці, бути готовим працювати в будь-який час дня і ночі і в будь-яку погоду.

Професія рибак, або як вона звучить офіційно: рибалка прибережного лову, рибак морського лову займається рибальством, майже так само, як і тисячі років тому. Тобто, на судні виходить у море, закидає мережі, які потім піднімає разом з рибою. Принцип рибальства і зараз такий же, змінилися, хіба що, пристосування, суду, оснащення. Сьогодні промисел риби ведеться на таких суднах: сейнерах – вилов за допомогою невода, який піднімається вантажною стрілою, траулерах – закидають трали, буксовані судном, дрифтери – вилов риби за допомогою плоскої сітки (мережі). Рано вранці риболовецькі судна виходять на місце лову і спускають трали, неводи, сітки.

Професія рибак вимагає від людини багато фізичних сил, витривалості, терплячості. Працює рибак ненормований робочий день, його графік залежить, в основному, від погодних умов. Якщо погода сприяє лову, то рибалки виходять рибалити у вихідні дні, в свята, і можуть пробути в морі кілька діб.

Професія рибалки дає можливість організації підприємницької діяльності та самозайнятості.

Чим же відрізняється професійний рибовод від рибалки-аматора? Вочевидь відповідь проста. Якщо ти щось береш у природи, то треба повертати їй це натомість. Справжні рибоводи так і вчиняють, вони дуже дбайливо ставляться до природи. Люди, які обрали професію рибовода або, кажучи науковою мовою, «іхтіолога», все ж таки відрізняються особливо дбайливим й емоційним ставленням до природи.

За матеріалами сайту – http://www.dcz.gov.ua