Біонік – це фахівець в галузі біоніки, наукової дисципліни, яка пов’язана з пошуком можливостей вирішення різних інженерних завдань, базуючись на аналізі структури та життєдіяльності різних організмів.Саме тому біоніка має тісний зв’язок з кібернетикою, фізикою, біологією, хімією, у тому числі з інженерними дисциплінами, такими як зв’язок, електроніка, навігація.
Основними напрямками роботи біоніка є вивчення нервовій системи а також моделювання нервових кліток, зв’язків між ними, щоб удосконалювати обчислювальну техніку та розробляти нові елементи, пристрої автомеханіки, телемеханіки; вивчення органів почуттів для розробки різних систем і датчиків виявлення; дослідження принципів навігації, орієнтації, локації у тварин з метою застосування в техніці.
Особливе місце в цій науці займає дослідження морфологічних особливостей організмів живих для висування наукових і технічних ідей, наприклад, шкіра швидкохідних тварин (дельфін) допомогла сформувати спеціальне обшивання для кораблів, збільшивши їхню швидкість пересування. При вивченні польотів комах і птахів, рухів стрибучих тварин, біоніки змогли розробити нові принципи польотів, будову підшипників.
Перелік методів, які використовують біоніки, є досить різноманітним, починаючи з класичних методів анатомічного препарування з метою створення математичних моделей досліджуваних структур і явищ. Іноді біоніки працюють із паяльником, скальпелем, лінійкою. Широка етологічна та загальбіологічна ерудиція повинна поєднуватися в них з гарною математичною базою, умінням знаходити унікальні інженерні рішення.