Меню Закрити

Телеграфіст

teleglgСоціально-економічна характеристика професії. З допомогою телеграфу всі галузі народного господарства узгоджують свої дії між собою, що дає можливість всебічно розвивати господарство. Значна розгалуженість телеграфної мережі створює велику кількість робочих місць, тому що дана професія необхідна у кожному відділенні зв’язку.

Виробнича характеристика професії. Робоче місце телеграфіста-апаратника знаходиться за столом, на якому розміщуються 2 телеграфних апарати, які призначені для прийому та передачі телеграм. Праворуч від кожного телеграфного апарату розміщуються прилади, за допомогою яких здійснюється виклик абонента. На столі відводиться місце для довідника номерів кінцевих пунктів, оброблених телеграм і бланків телеграм, на які безпосередньо наклеюється стрічка. Телеграфісти працюють на клавіатурі телеграфного апарату, з бланками телеграм, з перфораційною стрічкою.

Основним знаряддям праці телеграфіста є телеграфний апарат, який зовнішнім виглядом нагадує друкарську машинку: має приблизно такі ж розміри, обладнаний клавіатурою з українським та латинським алфавітами, цифрами. Кожний апарат може бути налаштований на передачу і на прийом.

Телеграфіст виконує роботу з прийому, сортування телеграм по пунктах доставки: перевіряє та коректує правильність їх тексту; веде телеграфну документацію; службове листування; здійснює автоматичний виклик (набором номеру) кінцевого пункту призначення телеграми; керує роботою листонош з доставки телеграм і здійснює регулювання та усунення дрібних несправностей апарату.

Телеграфіст повинен добре знати конструкцію і правила експлуатації телеграфних апаратів, телеграфні правила, граматику української та російської мов, латинський алфавіт, адміністративно-територіальний поділ України, СНД, порядок прийому та обробки телеграм всіх видів та категорій, тарифи на послуги, можливі несправності телеграфних апаратів та засоби їх усунення.

Санітарно-гігієнічні умови праці. Під час роботи телеграфіст робить десятки дрібних рухів зусиллями рук. Набираючи текст на клавіатурі апарату, він виконує точні, різноманітні за силою рухи. Підвищений темп роботи особливо відчувається на трансляційних вузлах центральних телеграфів. У передсвяткові дні потік поздоровлень збільшується, і, відповідно, збільшується навантаження на персонал.

Телеграфістами переважно працюють жінки. Вони мають 40-годинний робочий тиждень. На центральних телеграфах, які відчинені цілодобово, робота організована у 3 зміни.

Медичними протипоказами при виборі даної професії можуть бути захворювання опорно-рухового апарату (особливо рук), зниження зору.

Вимоги професії до індивідуально-психологічних особливостей спеціаліста. Протягом робочої зміни увага телеграфіста прикута до бланків телеграм, клавіатури апарату, перфострічки та контрольної стрічки. Він читає, перевіряє, записує, номерує, дублює, рахує. Всі ці операції потребують підвищеної зосередженості, стійкості уваги. Швидкість і якість виконаних операцій значною мірою залежать від безпомилковості зорового сприйняття, яке тісно пов’язане з розумовою діяльністю. Транслюючи та ретранслюючи телеграми, телеграфіст повинен розуміти зміст тексту, щоб не припуститися помилки.

У майбутнього телеграфіста повинен бути добрий зір та слух, хороша координація рухів, швидкість виконання операцій.

Він повинен бути пунктуальним, організованим, відповідальним, витриманим, емоційно стійким.

Відомості про підготовку кадрів. Професію телеграфіста можна отримати в професійно-технічних навчальних закладах. Той хто бажає стати телеграфістом повинен у школі добре вивчати українську мову, фізику і географію.

Досвідчені телеграфісти отримують вищу кваліфікацію.

Матеріал із сайту – http://kariera.in.ua