Меню Закрити

Рихтувальник кузовів

104925501_1_644x461_avtomalyar-rihtuvalnik-na-sto-kievКузов є об‘єктом основного навантаження, яке несе автомобіль при експлуатації.

Кузов автомобіля піддається постійному впливу навколишнього середовища, тобто опадам, солі, бітуму з доріг. Кузов автомобіля отримує ушкодження в результаті ДТП або від ударів іншого характеру. Складові кузова автомобіля найчастіше зазнають автотюнінг.

Характер роботи

Рихтувальник має знати:

– технологію і методи редагування облицьовувальних деталей і вузлів кузовів автомобілів і автобусів;

– способи виявлення та виправлення дефектів;

– будову інструменту для правки, нагрівальних приладів, газових пальників і правила їх регулювання в процесі роботи;

– способи оплавлення та лудіння деталей і вузлів кузовів;

– марки, властивості рихтувальних паст, припоїв, пластмас;

– способи відновлювального ремонту.

Обов‘язки рихтувальника:

– правка під фарбування облицювувальних деталей і вузлів кузовів автомобілів і автобусів, крім легкових автомобілів і автобусів вищого класу, за допомогою інструменту для правки із застосуванням олов‘яно-свинцевих припоїв, мастик, паст та поліефірних і епоксидних шпаклівок,

– підготовка поверхонь зварних місць кузова для лудіння,

– лудіння і оплавлення деталей та вузлів кузовів;

– оздоблення прорізів дверей, навішування і підгонка дверей за отворами автомобілів.

– вирівнювання поясної лінії кузова автомобілів;

– виявлення дефектів на поверхні деталей і вузлів кузовів.

Ринок праці

Ця професія має попит на ринку праці. Розмір заробітку становить 130% від середньостатистичного заробітку у промисловості.

Освітня підготовка

Професію можна здобути у професійно-технічному навчальному закладі.

Медичні обмеження

Робота не рекомендується людям, страждаючим захворюваннями серцево-судинної системи, органів дихання, нирок і сечовивідних шляхів, опорно-рухового апарату (що ускладнюють пересування), нервової системи, які мають знижені показники зору і слуху, алергію.

Вимоги до індивідуальнопсихологічних особливостей

Для людини, яка обирає професію рихтувальника кузовів, важлива фізична витривалість і сила, хороший зір і окомір (лінійний і об‘ємний), точність рухів рук і пальців, рухливість, координованість і точність рук, технічний інтелект, спостережливість, терпіння, дисциплінованість і відповідальність.

Освітня підготовка. Професію можна здобути у професійно-технічних навчальних закладах.

Перспективи. Висококваліфікований спеціаліст має шанс відкрити власну справу, працювати на станціях технічного обслуговування, таких як Шкода-Авто-Сервис, Renault та інші, можуть працювати на підприємствах, де є парк транспортних засобів.

Споріднені професії: автомаляр, автослюсар, механік автоколони, оператор передпродажної підготовки автомобілів, консультант- приймальник автомобілів на СТО, менеджер по продажу автозапчастин, інженер з технічного супроводу та гарантії.