Меню Закрити

Реставратор декоративних штукатурок і ліпних виробів

2956155Реставратори декоративних штукатурок і ліпних виробів виконують реставрацію та консервацію декоративних стародавніх штукатурок та деталей мастичних ліпних прикрас. Вишукані фасади та інтер‘єри будівель є витвором майстерності реставраторів. Професія “Реставратор” не втрачає своєї необхідності, у наш час будь – яке будівництво не може обійтись без їх умілих рук, кмітливості та професіоналізму.

З історії професії

Будівельна професія – найактуальніша. Адже недарма прислів‘я говорить: «Бог створив життя на землі, а все інше зробили будівельники». Існують професії, без яких важко уявити собі історичне буття народу. Серед таких професій особливе місце займає “Реставратор декоративних штукатурок і ліпних виробів. Це одне з найдавніших ремесел, пов‘язаних з прикрашанням житла. Багато чудових церков, палаців, будівель залишилось нам у спадок від попередніх поколінь. Реставратори виконують реставрацію та консервацію декоративних старо-давніх штукатурок та деталей мастичних ліпних прекрас. Вишукані фасади та інтер‘єри будівель є витвором майстерності реставраторів. Перші відомості про реставраторів датуються середньовіччям, серйозні школи професійної реставрації стали складатися в XVII-XVIII століттях. Реставратор в своїй роботі повинен знати основні властивості матеріалів, які застосовуються при реставрації і консервації декоративних штукатурок, мастичних і ліпних прикрас; склад різноманітних розчинів і домішок в них; вимоги до якості штукатурних і ліпних робіт при реставрації пам‘яток архітектури тощо. Знання повинні поєднуватися з уміннями, таким чином реставратор повинен вміти реставрувати та консервувати декоративні стародавні штукатурки та деталі мастичних і ліпних прикрас з незначними втратами і фарбувальними плямами. Реставрування декоративних штукатурок – досить складний технологічний процес. Для досягнення високого рівня кваліфікації повинен мати базові знання, які допоможуть зробити точні розрахунки, властивості та якості, а також потребу в матеріалах, обраховувати виконання норм виробітку та розмір ділянки тощо.

Реставратор повинен вміти реставрувати та консервувати декоративні стародавні штукатурки та деталі мастичних і ліпних прикрас з незначними втратами і фарбувальними плямами.

Умови роботи

Реставратор повинен відмінно знати не тільки теорію своєї роботи, а й бути відмінним практиком. Послуги реставраторів потребують і державні структури і приватні.

Ринок праці

У послугах реставратора декоративних штукатурок і ліпних виробів мають потребу будівельні організації нашої країни та зарубіжжя.

Освітня підготовка

Професію можна здобути у професійно-технічному навчальному закладі.

Медичні обмеження

Захворювання опорно-рухового апарату; хвороби шкіри і суглобів; хвороби, що супроводжуються втратою свідомості; хронічний бронхіт; бронхіальна астма; алергічні захворювання.

Вимоги до індивідуально – психологічних особливостей

Дана професія потребує уваги; мислення – наочно – діючого, наочно – образного; риси характеру – спритність, акуратність, терпіння.

Перспективи

Реставраторикористуються особливим попитом у приватному бізнесі.

Споріднені професії

Лицювальник – плиточник, штукатур, маляр.

Матеріал із сайту – http://www.trud.gov.ua