Зміст діяльності
Як і будь-яка інша техніка, радіоелектронна апаратура зазнає зміни, вона удосконалюється. Сучасна радіоелектронна апаратура складається з величезної безлічі деталей, які різним чином з’єднані і скріплені у функціональну схему. Для того, щоб зібрати радіоелектронний прилад, потрібно зробити велику кількість операцій. При масовому випуску, в умовах потоку весь комплекс робіт розбивається, як правило, на декілька груп операцій: складальні, контрольні, монтажні. Численні операції по електричному з’єднанню окремих елементів апаратури відносяться до монтажних.
Монтажні операції (електричне з’єднання окремих елементів апаратури) – є фінальними. Цю процедуру виконують радіомонтажники. Вони займаються зборкою і налаштуванням радіоприладів і електронної техніки.
Опис діяльності
Радіомонтажник встановлює навісні радіодеталі на платах (спеціальні схеми з позначеними місцями кріплень деталей і розташування дротів), проводить вузлову зборку і електричний монтаж по монтажних і принципових схемах, здійснює зборку вузлів на шасі і міжвузловий електричний монтаж, використовуючи при цьому паяння, приклеювання, дротяний і друкований монтаж.
Характеристика співробітника
Робота з дрібними деталями вимагає від електромонтажників акуратності, уміння зосередитися, доброго окоміру, координації рухів, уміння дозувати свої зусилля, розвиненого просторового мислення.Технічна письменність.
Умови праці
Працює сидячи, в спецодягу, на спеціальному обладнаному робочому місці з вентиляцією і повним набором монтажного інструменту і вимірювальної техніки. Часто – на конвеєрі.
Повинен знати
Прийоми і способи виконання необхідних монтажних операцій. Принцип дії монтуємої апаратури. Основи радио- і електротехніки. Властивості різних матеріалів.
Технологію паяння.
Повинен уміти
Читати креслення, схеми. Вирішувати розумові завдання. Уявляти, як виглядатиме і функціонуватиме монтуєма система. Бачити і змінювати в думці частини об’єкту. Користуватися монтажним інструментом і вимірювальною апаратурою з обов’язковим дотриманням охорони праці і техніки безпеки. Тривалий час проводити робочі операції в заданому темпі і працювати при цьому точно і без помилок. За наявності необхідної кваліфікації – перевіряти якість виконаної роботи і переробляти допущений брак.
Сфери застосування
Виробничі підприємства, заводи, лабораторії по розробці і випробуванню нових виробничих зразків.
Спілкування в праці
Зазвичай працюють бригадами, взаємодіючи з фахівцями інших профілів. Їм необхідне уміння працювати в команді, розвинене відчуття відповідальності за роботу бригади в цілому, а також за якісне виконання всієї роботи, вироблюваної різними фахівцями.
Медичні обмеження
Захворювання дихальних органів.
Порушення в роботі опорно-рухового апарату.
Психічні недуги і розлади нервової системи. Дратівливість.
Алергічні захворювання.
Виражені порушення зору.
Освітня підготовка
Професію регулювальника радіоелектронної апаратури можна здобути в професійно-технічних ліцеях та училищах, в спеціальних коледжах, середньотехнічних навчальних закладах.
Матеріал із сайту – http://www.trud.gov.ua