Меню Закрити

Шифрувальник

1336200891_man-music-computer

Шифрувальник – фахівець з розшифрування і зашифрування інформації.

Шифр від фр. Chiffre – цифра; від араб. – Нуль.

Криптографія (від грец. Kryptos – таємний і grapho – пишу) – тайнопис.

Для чого шифрують інформацію? Для того, щоб вона не дісталася супротивнику. Зрозуміло, це стосується не всієї інформації, а тільки дійсно важливої і секретної.

Шифр застосовують, коли інформацію потрібно передати своїм, але висока ймовірність, що вона потрапить до чужих рук. Її обов’язково потрібно захистити, наприклад, при передачі по рації, електронною поштою. Інший варіант: інформація зберігається в секретній базі даних, але її все одно зашифровують на випадок проникнення хакерів. «Ключ» від шифру є тільки у присвячених, допущених до секрету.

Інформація може бути і військовою, і дипломатичною, і стосуватися державної розвідки. А може належати будь-якій комерційній структурі.

Місце роботи

Шифрувальник може працювати в IT-службах, відділах інформаційної безпеки компаній.

Обов’язки

Шифрування інформації. Іноді шифрування досить просте: за допомогою умовного знака, слова чи фрази можна попередити про якусь подію. Однак справжнє, професійне шифрування не обмежується одним умовним знаком. Це система знаків, якою володіють обидві сторони. Рядовий шифрувальник, як правило, не розробляє шифр самостійно, але вміє ним користуватися. По суті, він виконує роль оператора: отримує зашифрований текст і, застосовуючи «ключ», розшифровує його. Або навпаки, шифрує для подальшої передачі. Щоразу для передачі послання використовується новий шифр. Рядовий шифрувальник бере його зі спеціального шифрувального блокнота, який ретельно оберігається від сторонніх.

Розробкою систем шифрів, програм, що шифрують, займаються криптографи. Для цієї роботи потрібна висока кваліфікація. Це ж стосується і роботикриптоаналітика, спеціаліста зі злому шифрів. Імена деяких криптографів і розробників захисних програм широко відомі.

Вимоги

Особистісні якості:

  • посидючість
  • грамотність
  • відповідальність
  • уважність
  • широкий кругозір
  • логіка

Знання та навички

Шифрувальник повинен вміти застосовувати шифри для розшифрування інформації. Для розробки методів шифрування інформації потрібні серйозні пізнання в області математики, програмування.

Освіта

Вища освіта за спеціальністю «Комплексний захист об’єктів інформатизації», «Криптографія».

Для роботи в бізнесі необхідна вища освіта в галузі IT. Наприклад, на факультеті «Інформатика та системи управління».

Матеріал із сайту – http://www.trud.gov.ua