Меню Закрити

Трафік-менеджер рекламного агентства

1394895906_400548089485f1468c99eac7564c1339Трафік-менеджер – спеціаліст відділу управління роботою над проектами в рекламному агентстві.

Інша назва – менеджер з координації проектів.

Особливості професії

Трафік-менеджер координує хід роботи над проектами: передачу з відділу у відділ всередині агентства, презентацію замовнику та передачу у виробництво. При цьому він контролює ступінь готовності роботи на кожному проміжному етапі та виконання термінів.

Трафік-менеджер узгоджує роботу клієнтського, стратегічного, креативного, технічного, юридичного та інших відділів агентства, а також роботу підрядників (перекладачів, ілюстраторів, фотографів та інших фахівців, які залучаються до роботи).

У його обов’язки входить завжди бути в курсі справ по всіх проектах. Він відстежує пріоритети терміновості, тобто краще за всіх знає, що потрібно зробити «вчора», а що почекає до вечора. Іншими словами, відстежує крайні терміни виконання (так зв. дедлайни) по кожному проекту. З урахуванням цих термінів він планує та розподіляє роботу співробітників на кожному етапі, узгоджує це з керівниками відділів, стежить за тим, щоб всі етапи роботи були виконані в строк. Іноді ці терміни доводиться переносити з якихось причин, і трафік-менеджерузгоджує ці переноси з менеджерами проектів.

Взагалі трафік-менеджер відповідає за узгодженість роботи відділів. Якщо у них виникають якісь питання один до одного (щодо якості робіт, термінів, формулювання завдань), трафік-менеджер з’ясовує суть проблеми та допомагає відділам узгодити дії.

Через трафік-менеджера йдуть завдання з клієнтського відділу в стратегічний або безпосередньо в креативний, з креативного – в технічний і до підрядників.

Приступаючи до роботи над новим проектом, він стежить, чи правильно заповнені креативні та технічні завдання (бріфи). Для роботи над проектом потрібні певні фахівці, яким потрібні інструменти та матеріали. Трафік-менеджер стежить і за цим. Якщо якихось матеріалів або інструментів не вистачає, він організовує їх купівлю або оренду. (Наприклад, оренду костюмів і приміщення для зйомки ролика в дусі XVIII століття.)

Трафік-менеджер також погоджує і підписує графік відпусток співробітників, оскільки саме на ньому лежить відповідальність за обов’язкову присутність на робочому місці певної кількості співробітників тієї чи іншої спеціальності.

Робоче місце

Трафік-менеджер працює у великих рекламних агентствах – представництвах світових агентств, або в місцевих.

У невеликих рекламних агентствах теж потрібно координувати роботу співробітників. Але тут обсяг завдань не настільки великий, тому й спеціальні координаційні відділи в таких агентствах не потрібні. Найчастіше перебігом робіт стежить керівник відділу дизайну та верстки.

Важливі якості

Трафік-менеджеру необхідні комунікабельність, емоційна стійкість, тактовність у спілкуванні, логічне мислення, дипломатичність, організаторські здібності.

Вміння та навички

Трафік-менеджеру необхідні:

  • вміння швидко орієнтуватися в ситуації,
  • вміння планувати та ділити роботу на етапи,
  • знання структури та принципу роботи рекламного агентства й основних принципів роботи кожного відділу,
  • розуміння основ технічного процесу втілення креативних розробок (у пресі, на радіо, телебаченні, в нестандартних конструкціях),
  • знання закону про авторське право,
  • добре володіння розмовною англійською мовою (це особливо важливо для роботи в представництві мережі світових агентств),
  • вміння працювати в команді.

Де вчать

Трафік-менеджеру бажано мати освіту в галузі менеджменту та управління, маркетингу, соціології, рекламної справи.

Матеріал із сайту – http://www.trud.gov.ua