Меню Закрити

Тележурналіст

gurnalistКар’єру на телебаченні починати краще з посади кореспондента. Ви навчитеся готувати репортажі, монтувати й озвучувати матеріали, працювати з режисером і редактором. На відміну відтелеведучих, які більшу частину часу проводять у студії або кабінеті, кореспонденти перебувають там, де відбувається найцікавіше.

Специфіка професії

Працювати потрібно в скаженому темпі – все вирішують хвилини. І от коли все вдалося, і в останній момент ви встигли відправити сюжет у телекомпанію, виявиться, що для вашого матеріалу в ефірі не вистачило часу (особливо якщо ви знімаєте культурні або спортивні сюжети, які у верстці випуску новин зазвичай йдуть у самому кінці). Прикро? Так, але до цього теж потрібно бути готовим.

Місце роботи

Телебачення.

Особисті якості

Високий рівень загальної культури. Розвинені комунікативні вміння. Спеціальні здатності. Мобільність. Оперативність. Зібраність. Спостережливість. Уміння швидко адаптуватися в нових умовах, легко вступати в контакт, розташовувати до себе й розвивати розмову зі співрозмовником. Ерудиція. Правильна літературна мова. Гарна дикція. Кмітливість. Уміння ясно викладати думки та точно формулювати питання. Бажана приємна зовнішність.

Кар’єра та зарплата

Якщо ви зацікавите керівників програми, то на якийсь час ваш заробіток складе $ 50-100 за 5-хвилинний сюжет. Потім ви можете стати штатним співробітником і замість гонорарів одержувати стабільну зарплату – від $ 700-1000 і вище на місяць. А далі можна піти по одному з двох шляхів. Перший – “вертикальне зростання”: від кореспондента до редактора, режисера, продюсера, шеф-редактора або навіть керівника каналу. Другий – “горизонтальне”: залишатися кореспондентом або ведучим програм, але переходити на телеканали з більш високою зарплатою.

Матеріал із сайту – http://www.trud.gov.ua