Робота тестувальника нагадує роботу слідчого або детектива: він іде по гарячих слідах програміста та вишукує помилки ( професійною мовою багі). У хід ідуть різні дедуктивні методи та приховані прийоми. Щоб відшукати помилку, яка сховалася в глибині програми, потрібно бути винахідливим: задавати потрібні запитання, знати психологію програміста та вміти передбачати, де саме може ховатися верткий баг. Професіонал ніколи не обмежиться виконанням шаблонових завдань тест-плану, він вигадує власні способи тестування, випробовує різні шляхи та комбінації.
Специфіка професії
Безсумнівний плюс професії тестувальника – можливість віддаленої роботи.
Місце роботи
Тестувальник ПЗ може працювати в IT-компаніях, які розробляють програмне забезпечення й інтернет-сайти, у складі незалежних груп тестування або в компаніях, що займаються винятково тестуванням ПО: у будь-яких організаціях, які впроваджують власні системи автоматизації (наприклад, багато банків мають свої відділи розробки та тестування ПЗ).
Особисті якості:
- Гарна пам’ять
- Уважність
- Інтуїція
- Творчі здатності
- Мислення експериментатора
Кар’єра та зарплата
Улаштуватися на позицію стажиста до IT-компанії нескладно, тим більше багато фірм воліють самостійно вирощувати кадри: приймають на роботу людей без досвіду та навчають їх на спеціалізованих курсах (власних або зовнішніх) або безпосередньо в бойових умовах. Стандартна схема кар’єрного росту: тестувальник-стажист – фахівець з тестування – провідний спеціаліст з тестування – керівник групи тестування – керівник відділу контролю якості.
Матеріал із сайту – http://www.trud.gov.ua