Меню Закрити

Тестувальник ПЗ

imagesРобота тестувальника нагадує роботу слідчого або детектива: він іде по гарячих слідах програміста та вишукує помилки ( професійною мовою багі). У хід ідуть різні дедуктивні методи та приховані прийоми. Щоб відшукати помилку, яка сховалася в глибині програми, потрібно бути винахідливим: задавати потрібні запитання, знати психологію програміста та вміти передбачати, де саме може ховатися верткий баг. Професіонал ніколи не обмежиться виконанням шаблонових завдань тест-плану, він вигадує власні способи тестування, випробовує різні шляхи та комбінації.

Специфіка професії

Безсумнівний плюс професії тестувальника – можливість віддаленої роботи.

Місце роботи

Тестувальник ПЗ може працювати в IT-компаніях, які розробляють програмне забезпечення й інтернет-сайти, у складі незалежних груп тестування або в компаніях, що займаються винятково тестуванням ПО: у будь-яких організаціях, які впроваджують власні системи автоматизації (наприклад, багато банків мають свої відділи розробки та тестування ПЗ).

Особисті якості:

  • Гарна пам’ять
  • Уважність
  • Інтуїція
  • Творчі здатності
  • Мислення експериментатора

Кар’єра та зарплата

Улаштуватися на позицію стажиста до IT-компанії нескладно, тим більше багато фірм воліють самостійно вирощувати кадри: приймають на роботу людей без досвіду та навчають їх на спеціалізованих курсах (власних або зовнішніх) або безпосередньо в бойових умовах. Стандартна схема кар’єрного росту: тестувальник-стажист – фахівець з тестування – провідний спеціаліст з тестування – керівник групи тестування – керівник відділу контролю якості.

Матеріал із сайту – http://www.trud.gov.ua