Меню Закрити

Спеціаліст системи менеджменту якості

media_73_10382_media_73_10382_w600СМЯ приносить будь-якій фірмі незаперечну користь, оскільки працює на імідж і конкурентоспроможність компанії. До його обов’язків входить розробка системи менеджменту якості (СМЯ) та контроль її втілення.

Особливості професії

Назва професії «фахівець системи менеджменту якості» говорить сама за себе: це фахівець, який має справу з якістю продукції та послуг підприємства, на якому він працює. Спеціаліст СМК працює з великою кількістю документів: складає інструкції, керівництва з якості, стежить за статистикою задоволеності клієнтів і покупців товарами та послугами фірми, розробляє план дій з впровадження або здійснення вже впровадженої СМЯ та стежить за його своєчасним виконанням на кожному етапі. А також фахівець СМЯ складає звіти для надання їх вищому керівництву. Він спостерігає за відповідністю розробленої СМЯ міжнародним стандартам і активно сприяє отриманню фірмою сертифіката відповідності ним. Крім перерахованих вище обов’язків, даний фахівець повинен консультувати співробітників компанії з усіх питань, пов’язаних з якістю товарів або послуг, і робити презентації з метою навчання їх новим пунктам СМЯ.

Він також організовує внутрішній контроль роботи СМЯ, після чого робить висновки й аналізує роботу підприємства з метою постановки нових цілей у сфері якості з визначенням критеріїв їх перевірки. Крім внутрішнього контролю, він готує документи і підприємство в цілому до зовнішніх аудитів на відповідність міжнародним стандартам. Спеціаліст СМЯ також організовує отримання сертифікатів на види діяльності та професійне обладнання компанії. Він обов’язково стежить за змінами у стандартах, як ДСТУ, так і міжнародних.

Зайнятість такого фахівця зазвичай буває повною: п’ятиденний робочий тиждень. Його зарплата – середня і вище середньої.

Робоче місце

Такий фахівець працює у відділі системи менеджменту якості підприємств різних областей виробництва товарів та надання послуг. Це може бути медицина, машинобудування, харчова промисловість і будь-яка інша область. У деяких випадках можливі відрядження.

Важливі якості

Фахівцю СМЯ необхідно мати аналітичне мислення, бути уважним, виконавчим і відповідальним. Для взаємодії з органами сертифікування йому необхідно також бути дипломатичним, а для консультування та навчання співробітників – комунікабельним.

Знання та навички

Спеціаліст СМЯ повинен бути знайомий з особливостями галузі, до якої належить підприємство, на якому він працює, і бути особливо добре знайомим з ДСТУ в цій сфері. Він повинен вміти розробляти нормативні документи (стандарти, інструкції, керівництва, звіти), користуватися комп’ютером, зокрема такими програмами як MS Word, Excel, MS Project, Visio, мати навички роботи з великими обсягами інформації. Досить часто потрібне знання англійської, залежно від компанії: або базове, або на середньому рівні.

Де вчать

Можлива будь-яка вища освіта, переважно технічна або в галузі менеджменту, а також курси підвищення кваліфікації в галузі менеджменту якості та проходження сертифікації.

Матеріал із сайту – http://www.trud.gov.ua

1 Коментар

  1. Сповіщення:Спеціаліст системи менеджменту якості | Proforientator.info

Коментарі закриті.