Мабуть, жодній дорослій людині не вдалося уникнути візиту до лікаря-стоматолога. Завдяки медичній пропаганді кожному відомо, як важливо стежити за здоров’ям зубів і ротової порожнини. Гарна посмішка – ще й запорука привабливості. Сьогодні стоматологічні послуги пропонують не тільки державні медичні заклади, а й приватні клініки. І хоча розцінки останніх недешеві, нестачі в клієнтах вони не відчувають, тому що часто мають більш сучасне обладнання та пропонують широкий перелік послуг.
Практикуючі стоматологи-терапевти ведуть амбулаторний прийом пацієнтів стоматологічного профілю. Їх обов’язки включають діагностику та лікування всіх видів карієсу та його ускладнень, захворювань скронево-щелепного суглоба. До стоматологів-терапевтів можна звернутися за послугами з професійної гігієни порожнини рота, естетичної реставрації зубів, підготовці порожнини рота до протезування.
Комерційні клініки висувають такі вимоги до претендентів на початкові позиції на посаді стоматолога-терапевта: вища стоматологічне освіта та наявність діючого сертифіката на право ведення практичної діяльності. Без досвіду роботи в приватні лікувальні заклади беруть вкрай неохоче, тому навіть випускники вишів повинні мати не менше 1 року стажу на посаді асистента стоматолога. Молоді фахівці зобов’язані знати сучасні методи діагностики захворювань, знеболювання, терапевтичного лікування зубів і порожнини рота, прийоми реанімації, надання першої допомоги при кровотечі, анафілактичному шоці, основи асептики й антисептики. Стане в нагоді й володіння комп’ютером – медичну документацію більшість клінік сьогодні ведуть в електронному вигляді.
Підвищують «вартість» фахівців на ринку праці досвід роботи та навички використання сучасних лікувальних стоматологічних інструментів.
Наступний зарплатний діапазон – для стоматологів з досвідом роботи більше 3 років. Від таких фахівців потрібні навички діагностування проблем не тільки в своєму, а й в суміжних стоматологічних напрямках (ортопедії, ортодонтії, пародонтології, хірургії), досвід реставрації всіх груп зубів і реабілітації пацієнтів високоестетичними конструкціями (вінірами, накладками), володіння практичними прийомами ендодонтичного лікування.
Матеріал із сайту – http://www.trud.gov.ua