Меню Закрити

Слюсар з контрольно-вимірювальних приладів і автоматики

Слесарь-по-контрольно-измерительным-приборам-и-автоматике-1Перше, що вражає людину, яка потрапила на пульт великого підприємства – велика кількість найрізноманітніших контрольно-вимірювальних приладів, датчиків, аналізаторів, регуляторів і іншої автоматичної апаратури. Весь цей комплекс контрольно-вимірювальних приладів і автоматики забезпечує оператора інформацією про режим протікання технологічного процесу.

Адже будь-яке виробництво не може відбуватися без контролю за ним самим, будь це виробництво меблів (датчики контролю ширини, довжини відпилюють ДСП) або навіть виробництво звичайної ковбаси, в процесі якого теж використовується обладнання, яке ремонтують слюсарі КВПіА (наприклад, термодатчики, які стежать за температурою копчення, і працюють з ними перетворювачі аналогового сигналу в цифровий, щоб подивитися цю температуру на відстані). А вже тим більше складні виробничі процеси ніяк не можуть обійтися без цієї спеціальності – це хімічні, металургійні, нафтопереробні та інші виробництва.

Без чітко налагодженої роботи контрольно-вимірювальних приладів і автоматики немислимі нормальний режим роботи, висока якість продукції, безпека і безаварійність праці.

Щоб ці засоби автоматичного та контрольно-вимірювального оснащення технологічних установок завжди були в справному стані, і з’явилася професія – слюсар з контрольно-вимірювальних приладів і автоматики (КВП). Слюсарі КВП часто освоюють другу робочу професію – оператора технологічної установки. Слюсар КВП має справу з технікою, що вимагає від нього постійного професійного зростання. Представники цієї професії нерідко стають активними раціоналізаторами і винахідниками. Їх пропозиції підвищують надійність функціонування приладів і апаратури, підвищують точність їх показань.

Переваги професії: стабільний дохід, соціальна значущість професії, затребуваність професії на ринку праці.

Обмеження професії: необхідність постійно освоювати нові технології, ймовірні аварійні ситуації, висока відповідальність.

Професія слюсаря КВПіА відноситься до типу «Людина – Техніка», тому що дана професія пов’язана з обслуговуванням і експлуатацією устаткування, контролюючого протікання виробничих процесів.

Додатковий тип професії: «Людина – Знак», оскільки вона вимагає від фахівця уміння «читати» схеми і креслення.

Професія слюсаря КВПіА відноситься до класу виконавських, вона припускає вчинення дій згідно з певними алгоритмами з дотриманням наявних правил технічної експлуатації приладів, електроінструментів, обладнання.

Слюсар з контрольно-вимірювальних приладів і автоматики – універсальний фахівець, який виконує роботи з обслуговування, ремонту й експлуатації різного контрольно-вимірювального обладнання та систем автоматичного управління.

На підприємствах основними завданнями ділянки ремонту КВП є ремонт засобів КВПіА, їх періодична повірка, атестація і надання приладів у встановлені терміни органам державної повірки, а також забезпечення безперебійної, безаварійної роботи всіх елементів, встановлених у щитах, пультах і окремих схемах. Робоче місце слюсаря КВПіА це: щити, пульти з встановленою апаратурою, приладами, а також стіл – верстак з джерелами постійної і змінної напруги. Слюсар КВП більшу частину робочого часу проводить в операторській, спостерігаючи та контролюючи роботу засобів автоматики і вимірювальних приладів. Щоб своєчасно виявити несправності приладу або апаратури та оперативно їх усунути, слюсар КВПіА повинен добре розбиратися не тільки у довіреній йому техніці, але і в особливостях технологічного процесу. Ось чому слюсарю КВП необхідно постійно підвищувати свом знання та вміння в ході навчання і з досвідом практичної роботи.

Слюсар з ремонту КВП виконує свою роботу як в приміщенні, так і на відкритому повітрі (монтажні роботи). Трудове завдання він може виконувати і самостійно від початку і до кінця, і колективно, коли ремонтом і налагодженням обладнання займається бригада фахівців.

Свою діяльність і робоче навантаження планує і розподіляє самостійно (при індивідуальному виконанні).

Психофізичну напруженість у роботу фахівця вносять такі фактори:

  • підвищена матеріальна відповідальність;
  • фізичні навантаження (втому м’язів рук, ніг, спини);
  • незручність від робочої пози (стоячи, сидячи, нахиляючись);
  • наявність специфічних і несприятливих умов праці (підвищений рівень шуму, вібрації, шкідливих випарів, перепади температури);
  • робота позмінно.

Медичні обмеження для слюсаря КВПіА:

  • порушення зору та слуху,
  • хронічні захворювання суглобів, деформація пальців рук,
  • порушення функцій опорно-рухового апарату,
  • захворювання серцево-судинної системи,
  • алергічні захворювання,
  • захворювання органів дихання,
  • нервово-психічні розлади.

Перспективи кар’єрного зростання:

Спеціаліст цього профілю в перспективі може стати майстром виробничої дільниці.

Матеріал із сайту – http://www.trud.gov.ua