Що робить селекціонер? І кому від нього користь? Ця професія безпосередньо пов’язана з біологією – наукою, яка вивчає життя. Якщо висловитися точніше, то з її розділом – генетикою. Відкриття біологів – генетиків є дуже важливими і необхідними в промисловості, медицині, сільському господарстві і не тільки. Слово селекція походить від латинського – selectio. Схрещування рослин, тварин (причому цілеспрямоване), метою якого є виведення нових сортів рослин і виведення потомства у тварин. Селекціонер використовує знання генетики для того, щоб можна було передбачити ознаки майбутнього потомства у тварин і ознаки нових сортів у рослин. При схрещуванні різних порід тварин або сортів рослин, він отримує гібриди.
Історія селекції досить далеко сягає корінням у минуле. Раніше люди для прожитку займалися збиранням. У міру свого розвитку вони зрозуміли, що краще посадити і виростити ближче до свого місця розташування, ніж йти на велику відстань і збирати урожай. Потім з’явилося і схрещування взятих від природи сортів рослин.
Ви все любите червоні, рано достигли, соковиті яблука та інші фрукти і овочі. Це не дари дикої природи. Всі вони потрапляють до нас тільки після того, як їх певний сорт вивів селекціонер. А потім овочівник їх виростив. Для кожного регіону важливий певний сорт яблука. Він повинен бути морозостійкий або стійкий до посухи. Для багатьох любителів дачного господарства важливо, щоб яблуко довго зберігалося в погребі після складання врожаю. Уявляєте, наближається Новий рік, а у Вас на столі яблука з власного саду. Є ще одна характерна особливість важливості того, що селекціонер виводить сорт для певного регіону. Наприклад, робота в Чернігові у селекціонера спрямована на виведення певних культур плодів, в Одессі – інших. Ніколи привезене з-за кордону яблуко, не буде корисніше яблука, вирощеного в зоні вашого клімату.
Необхідність професії селекціонер є і при виведенні домашніх тварин. Є види домашньої птиці, які людина використовує в харчуванні. Благополучне вирощування та розведення курей, качок та іншої домашньої їжі допомагає людству добре і корисно харчуватися. У цьому випадку теж не менш важливе значення має регіон, в якому розводиться птах. А хто, як не селекціонер, виведе її для вашого регіону з відмінним від інших кліматом.
Дитина підростає, і також як і доросла людина піклується про неї, вона хоче дбати про собаку або кішку. Вона просить Вас завести цуценя або кошеня, в багатьох випадках хом’ячка. Не принесуть же їй батьки польову мишу… При виборі собаки використовують знання їх порід. Бувають бійцівські породи собак, виведені шляхом схрещування, такі як бультер’єр. Вже назва говорить про те, які породи собак селекціонер схрещував. Користується популярністю в наш час і різноманітність домашніх кішок. Коли люди відвідують пташиний ринок для вибору кошеняти, вони бачать величезну різноманітність масті і порід в наш час. За це ми повинні бути вдячні людині, яка володіє професією селекціонера.
Не будемо забувати і про сільське господарство. Породи корів бувають різні. Корів виводять теж для різних цілей. Одні породи корів виводяться для доїння, вони дають більшу кількість молока. Інші – м’ясні породи виводяться для отримання м’яса, необхідного для нашого харчування. Вівчарство теж не обійшов селекціонер. З овечої вовни виробляється велика кількість предметів одягу. Якісна овеча шерсть теж є заслугою селекціонера.
Матеріал із сайту – http://www.trud.gov.ua