Меню Закрити

Ресторанний критик

Кто-такой-ресторанный-критикРесторанний критик – журналіст, знавець кулінарії та ресторанного бізнесу, який пише нариси про роботу закладів громадського харчування.

Незважаючи на те, що ресторанний критик англійською мовою називається “food critic” (тобто «критик їжі»), критикує він не тільки і не стільки кухню. Задача ресторанного критика – написати професійну рецензію ресторану або іншого закладу громадського харчування. В першу чергу його цікавить якість кухні та винної карти, а також атмосфера закладу та рівень обслуговування. Ці рецензії можуть виходити у вигляді журнальних колонок, радіо-і телепередач, а також в спеціальних довідниках для гурманів – в ресторанних путівниках. Ресторанний критик – це дегустатор, кулінар і журналіст в одній особі. До гарної кухні він ставиться з повагою і розбирається у всіх її тонкощах.

До того ж, у ресторанного критика має бути добре розвинений не стільки фізіологічний, скільки естетичний смак, адже крім кухні йому доведеться оцінювати інтер’єр і атмосферу, якість обслуговування (причому не тільки офіціантів, а й метрдотеля, швейцара, навіть службовців парковки і гардеробника). І при цьому ні на секунду не можна забувати про об’єктивність!

Ресторанна критика – це справжній розбір конкретних ресторанів і блюд, що там подаються. У статті ресторанного критика обов’язково є оцінка сервісу, винної карти, кухні ресторану і атмосфери, що панує в ній. Якщо в нарисі нічого цього немає, а є тільки похвали і захоплення, то перед нами – звичайна рекламна стаття.

Справжній ресторанний критик непідкупний. Якщо він нахвалює ресторан, в якому подають вчорашній вінегрет і позавчорашні пережарені котлети, його статтям не довірятимуть.

Відкрита недоброзичливість і тим більше наклеп щодо закладу також не обіцяють критику нічого хорошого. У країнах з добре розвиненою судовою системою подібні ситуації жорстко караються штрафами і великими виплатами на користь постраждалої сторони.

Ресторанний критик – професія непроста, що виходить за рамки простого «смачно/несмачно поїв і написав про це». Недарма визнаними майстрами ресторанної критики стають лише одиниці.

Місце роботи

Може вести тематичні передачі на радіо чи телебаченні. Нерідко це місцеві видання, орієнтовані на жителів і гостей якогось певного міста. Ресторанний критик, відповідно, повинен рецензувати заклади цього населеного пункту. Потрібні ресторанні критики в глянцевих журналах різного рівня. Також ресторанний критик може влаштуватися в інтернет-видання, зазвичай це або міські портали, або сайти, що спеціалізуються на відгуках та оглядах різних закладів.

Найчастіше у виданнях немає свого штатного «ресторанного критика»: написанням рецензії в якості редакційного завдання можуть «навантажити» будь-якого журналіста. Однак будь-яке завдання найкраще доручати тому, хто здатний найкращим чином з ним впоратися. Так що з часом, набратися досвіду в області ресторанної критики, цілком можна стати колумністом та розпоряджатися власною колонкою, присвяченою критиці закладів громадського харчування, за своїм розсудом (в рамках формату видання, звичайно).

Обов’язки

Загальні обов’язки виглядають таким чином:

• Огляд закладів харчування

• Оцінка закладу: кухня, обстановка, винна карта, рівень закладу, обслуговування

• Підготовка рецензії

Однак, ресторанний критик може не тільки вести свою колонку в друкованому виданні, а й вести передачу на телебаченні, або навіть мати своє друковане видання. Тому тут його обов’язки будуть ширше.

Вимоги

Важливі якості

Професія ресторанного критика передбачає інтерес до кулінарії, гарний нюх, здатності до дегустації, грамотну виразну мову, доброзичливість у поєднанні з чесністю, товариськість.

Знання та навички

Ресторанному критику необхідні пізнання в області кулінарії і ресторанної справи. Він повинен бути досвідчений в дегустації різних страв. У всякому разі, він не має права переплутати м’ясний бульйон і рідину з розчиненим бульйонних кубиків. Він повинен також пізнати толк в сервіровці і якісному обслуговуванні. І він повинен вміти описувати свої враження в статтях.

Навчання: ресторанним критиком може стати як дипломований журналіст, що закінчив факультет журналістики, так і кулінар, який закінчив коледж або виш за фахом «кулінарія».

Матеріал із сайту – http://www.trud.gov.ua

1 Коментар

  1. Сповіщення:Ресторанний критик | Proforientator.info

Коментарі закриті.