Таємнича технологія виготовлення шампанського. Усе, що відбувається навколо цього прекрасного вина, що стало для багатьох символом свята, незвичайне та трохи нагадує чаклунство. Мало хто здогадується, скільки сил і вміння різних професіоналів вкладається в створення пінистого напою.
Шампанське вищої якості абсолютно прозоре. За цим стоїть кропітка праця унікальних фахівців. Спочатку вино, розлите в пляшки та закупорене, тривалий час стоїть в льохах долілиць пробкою на спеціальних пюпітрах – похилих підставках. І щодня в льосі з’являється ремюер. Він контролює складний технологічний процес переведення осаду на пробку.
Досвідченим поглядом ремюер визначає момент, коли в пляшках закінчується шумування та дозріває дріжджовий осад. Ремюер не повинен пропустити жодну неправильно встановлену в пюпітрі пляшку. Кожну він, немов уважний доктор, послухає, огляне, виявить характер осаду в ній і методи його обробки.
Час від часу ремюер струшує пляшки та крутить їх за годинниковою стрілкою на восьму частку кола, збільшуючи кут нахилу, для того, щоб небажаний осад накопичувався на пробці. Подібні струшування та повороти виконуються щодня та через день. Через шість тижнів пляшка займає майже вертикальне положення. Тільки постійна практика, легка рука та тонке чуття ремюерагарантують чистоту і якість майбутнього напою. Фахівці високого класу цінуються на вагу золота.
Ремюер повинен мати такі якості:
- концентрацію;
- точність;
- акуратність;
- тонкий нюх;
- розподіл і переключення уваги;
- пунктуальність;
- здатність «відчувати» вино;
- розвинуту інтуїцію.
Матеріал із сайту – http://www.trud.gov.ua