Радіотехнік – фахівець зі збірки, налаштуванню, тестуванню та експлуатації радіотехнічних систем та пристроїв.
Особливості професії
Радіотехнік – це побутове, розмовне позначення фахівця з приладобудування. Офіційна назва спеціальності – Радіоапаратобудування.
Ця професія споріднена професії радіомеханіка. Різниця в тому, що радіотехнік вміє не лише лагодити радіоелектронні пристрої та системи, але може також самостійно їх проектувати.
Якщо для ремонту та обслуговування радіоелектроніки зазвичай (хоча й не завжди) достатньо початкової професійної освіти, то для апаратобудування потрібна принаймні середню спеціальну освіту (рівень технікуму).
Радіотехнік може відповідати за організацію та збірку радіотехнічних приладів і систем, займатися їх налаштуванням за вже наявною технологією та технічною документацією. Може також брати участь у розробці нових моделей пристроїв, їх розрахунку та проектуванні.
Як правило, в цю професію приходять люди, з дитинства захоплені радіоелектронікою, які отримують задоволення від конструювання радіопередавачів або роботів, багатогодинної метушні з платами, деталями і роботи паяльником.
Робоче місце
Радіотехнік з дипломом про середню професійну освіту може працювати на виробництві, в конструкторському бюро, ремонтних майстернях і т.п. в якості монтажника, контролера радіоелектронних приладів, технолога і навіть інженером-радіоелектронником.
Важливі якості
Професія радіотехніка припускає інтерес до техніки, інженерні здібності, здатність до ручної праці, хороший інтелект, хорошу пам’ять, уміння концентрувати увагу, посидючість.
Слабкий зір і порушення дрібної моторики є протипоказаннями до цієї професії.
Знання та навички
Радіотехнік повинен добре розуміти закони фізики і інженерні принципи, на яких заснована робота приладів, знати та вміти використовувати стандарти конструювання, монтажу і зборки радіоелектронних пристроїв.
Необхідно вміти читати та створювати електротехнічні схеми, схеми приладів, уміти працювати паяльником, проводити діагностику та ремонт, володіти комп’ютерними засобами проектування.
Де вчать
Середню спеціальну освіту за фахом «Радіоапаратобудування» можна отримати в коледжі чи технікумі.
Матеріал із сайту – http://www.trud.gov.ua