Робототехніка (роботехника) – це прикладна наукова галузь, присвячена створенню роботів і автоматизованих технічних систем. Такі системи також називають робототехнічними системами (РТС).
Ще одна назва – роботобудування. Так називають процес створення роботів, за аналогією з машинобудуванням.
Роботи особливо потрібні там, де людині працювати занадто важко або небезпечно, і там, де кожна дія має виконуватися з нелюдською точністю.
Створення робота – це те, чим займається робототехнік. Точніше, інженер-робототехнік. Він виходить з того, які завдання робот буде вирішувати, продумує механіку, електронну частину, програмує його дії. Така робота – не для одинака-винахідника, інженери-робототехніки працюють в команді.
Але робота потрібно не тільки винайти та розробити. Його потрібно обслуговувати: управляти роботою, стежити за «самопочуттям» і ремонтувати. Цим також займається робототехнік, але той, який спеціалізується на обслуговуванні.
В основі сучасної робототехніки знаходяться механіка, електроніка та програмування.
Робоче місце
Робототехніки працюють в конструкторських бюро авіації та космонавтики. У науково-дослідних центрах різної спрямованості (космос, медицина, нафтовидобуток тощо). У компаніях, що спеціалізуються на роботобудуванні.
Важливі якості
Професія робототехніка передбачає інтерес до точних наук і інженерної справи, аналітичний склад розуму, добре структуроване мислення в поєднанні з багатою уявою.
Знання та навички
По суті, робототехнік – це універсальний фахівець: інженер, програміст, кібернетик в одній особі.
Йому необхідне знання механіки, програмування, теорії автоматичного управління, теорії проектування автоматичних систем.
Дуже важливі навички конструювання, вміння працювати руками, наприклад, користуватися паяльником.
Де вчать
Щоб стати робототехніки, потрібно отримати вищу освіту за напрямом «мехатроніка та робототехніка»
Зокрема, до цього напрямку відноситься спеціальність «роботи та робототехнічні системи».
Вища освіта дає кваліфікацію «інженер».
Матеріал із сайту – http://www.trud.gov.ua