Меню Закрити

Похоронний агент

8174666-therapist-helps-a-senior-woman-suffering-from-depression--could-also-be-grief-counselingПохоронний агент постійно стикається з чужим горем і звикає до нього. Це зручно для серцево-судинної системи, проте погано для душі.

Особливості професії

У цієї професії є й інші назви: офіційне «менеджер ритуального сервісу» і більш звичне «ритуальний агент» (хоча з усіх ритуалів він займається лише похоронними).

Коли помирає людина, скорботні родичі опиняються у важкій ситуації.

Зазвичай виявляється, що ніхто до цієї смерті не готовий, навіть якщо покійний давно хворів і всі знали, що до кончини залишилися лічені дні. І ще важче, якщо смерть прийшла раптово.

У цій ситуації на допомогу приходить похоронний агент.

В ідеалі картина виглядає так: люди телефонують до агентства та просять надіслати агента. Він приїжджає, пояснює, як діяти далі. Разом з ним сім’я вирішує, які саме послуги замовить похоронному агентству, обумовлює час і порядок дій, вибирає згідно з каталогом приналежності для майбутнього ритуалу, укладає договір.

Зазвичай агент організує все необхідне: оформляє документи, організовує підготовку тіла до поховання, його відправку до моргу та перевезення на кладовище, кортеж для учасників прощання, церемонію прощання, поминальний обряд. Іншими словами, відповідає за «логістику похорону». У той же час він морально підтримує близьких померлого.

У тих випадках, коли все відбувається саме так, професію похоронного агента можна назвати однією з найбільш благородних і незамінних, як професію лікаря чи педагога.

Мінуси професії

Перший мінус – ненормований робочий день (а також ніч, тому що люди вмирають і вночі також). До того ж раз на раз не доводиться. Іноді за весь день немає жодного виїзду, а іноді телефон агента розривається від дзвінків диспетчера.

Мінус другий – професійна деформація. Похоронний агент постійно стикається з чужим горем і звикає до нього. Це зручно для серцево-судинної системи, проте погано для душі.

Робоче місце

Похоронні агенти працюють в бюро ритуальних послуг, похоронних агентствах, похоронних будинках.

Важливі якості

Професія похоронного агента передбачає ввічливість, тактовність, відповідальність, вміння тримати в голові велику кількість інформації та робити все швидко. Людині повільній, а також чутливій до чужого горя з такою роботою не впоратися.

Знання та навички

Потрібно знати основи макретінга, управління кладовищем, всі нюанси ритуального сервісу, вміти спілкуватися з людьми, які переживають біль втрати.

Матеріал із сайту – http://www.trud.gov.ua

1 Коментар

  1. Сповіщення:Похоронний агент | Proforientator.info

Коментарі закриті.