Меню Закрити

Працівник кафе швидкого обслуговування

0Працівник, зайнятий у системі швидкого харчування, готує та продає відносно прості страви (гамбургери, хот-доги, шаурми, піци, млинці з різними начинками тощо) без претензії на висококласне індивідуальне обслуговування й виняткову якість, але з розрахунком на те, щоб оперативно і смачно нагодувати охочих.

Концепція «фаст фуд» («швидкої їжі») – винахід американців. Підійшовши до проблеми громадського харчування з притаманною їм прагматичністю, вони відмовилися не тільки від складного процесу приготування страв і від необхідності довгого очікування при замовленні в ресторані, але навіть, в більшості випадків, і від використання будь-яких столових приладів. Мовляв, раз ти голодний – так бери і їж, а не чекай, поки приготують, і не думай, в якій руці тримати виделку, а в якій – ніж, і хто потім буде мити посуд.

Підхід виявився неймовірно популярним і в тій чи іншій мірі прижився в усьому світі, хоча користь подібної їжі для здоров’я і викликає обґрунтовані сумніви, проблема тут не стільки в самій концепції, скільки в недостатній якості страв. Іноді подібні заклади іменують себе ресторанами (і посада в них, відповідно, називається «член бригади ресторану»), що, суворо кажучи, не цілком коректно.

Найчастіше працівники кафе швидкого обслуговування поєднують функції кухаря, продавця-касира й офіціанта, а іноді і прибиральниці. Тим, хто планує й надалі продовжувати кар’єру в сфері громадського харчування, потрібно пам’ятати, що процес приготування в подібних закладах дуже примітивний – розігрівання напівфабрикатів або, максимум, смаження млинців, – тобто навички, необхідні для роботи кухарем в справжньому ресторані, не формуються.

Спеціальна освіта не потрібна; навчання, як правило, відбувається безпосередньо на робочому місці та займає нетривалий час. Опанувати цю роботу зможе будь-яка людина, яка бажає її виконувати і не має яскраво виражених дефектів зовнішності й мови. Протипоказанням може стати наявність хронічних інфекційних захворювань або проблеми з опорно-руховим апаратом (працівникам кафе швидкого обслуговування доводиться багато рухатися та проводити майже весь трудовий день на ногах).

Попит на таких працівників перевищує пропозицію, працевлаштування проблем зазвичай не викликає (особливо влітку, в туристичний сезон), інформація про вакансії поширюється як через популярні видання, так і безпосередньо через кафе швидкого харчування. Рівень доходів невисокий, приблизно половина від середньої зарплати в промисловості. Оплата праці зазвичай погодинна, скільки часу відпрацював – за стільки й отримав. До переваг роботи можна віднести те, що вона, як правило, передбачає можливість вибрати зручний для себе графік або працевлаштуватися сезонно, на період літніх канікул, тобто створює умови для поєднання заробітків з навчанням.

Можливості для кар’єрного зростання незначні. У рекламних матеріалах, які закликають молодих людей працевлаштуватися в подібні кафе, зазвичай наводиться протилежна точка зору (типу «робота у нас – старт успішної кар’єри»), проте робиться це з єдиною метою – залучити на роботу активну молодь при досить низькій зарплаті і нецікавому змісті праці. Реальна ймовірність зробити кар’єру таким шляхом вкрай мала.

Максимум, на що можна розраховувати без якісної вищої освіти – стати менеджером початкового рівня в такому самому кафе. Подібну роботу є сенс розглядати як спосіб швидко заробити трошки грошей в ситуаціях невідкладної потреби і, певною мірою, набратися життєвого досвіду. Крім того, наявність хоча б такого професійного досвіду буде сприйнята майбутнім роботодавцем краще, ніж його повна відсутність, тобто дана робота може бути підмогою в подальшому працевлаштуванні.

Матеріал із сайту – http://www.trud.gov.ua

1 Коментар

  1. Сповіщення:Працівник кафе швидкого обслуговування | Proforientator.info

Коментарі закриті.