Меню Закрити

Палітурник

tumblr_lzrcv0LN1X1r8mapno1_500Палітурник – майстер палітурної справи, створює палітурки та обкладинки для книжок.

Особливості професії

Палітурник, працюючи на палітурному устаткуванні, переплітає книги.

Крім масових палітурник може займатися виготовленням високомистецьких ексклюзивних видань, футлярів для художніх видань, реставрацією книг.

Для створення палітурок ексклюзивних книг використовують натуральну шкіру, тканини. Їх можуть прикрашати тисненням, різьбленням, металевими литими візерунками та барельєфами, фініфтю та ін.

Палітурка, як технологія оформлення книг, з’явилася в XV столітті. І сьогодні такі палітурки, як “французька” і “німецька”, є не тільки найбільш вправним видом палітурного ремесла, але інайкращим способом додання книзі довговічності…

Робоче місце

Палітурники працюють у друкарнях, у видавничих будинках, в рекламно-сувенірних фірмах, а також в бібліотечних фондах, палітурних майстернях. А також індивідуально на дому.

Важливі якості

При виготовленні художніх палітурок, адресних папок необхідний гарний художній смак, який допомагає у виборі палітурного матеріалу, у підборі музичного малюнка або ескізу тиснення.

Палітурникові необхідна схильність до ручної праці, хороша координація рук, акуратність.

Знання та навички

Палітурник повинен знати технологічний процес виготовлення палітурок, знати вимоги до якості матеріалів (шовку, оксамиту, шкіри тощо), прийоми розкрою палітурних матеріалів.

Матеріал із сайту – http://www.trud.gov.ua

1 Коментар

  1. Сповіщення:Палітурник | Proforientator.info

Коментарі закриті.