Меню Закрити

Оглядач-ремонтник вагонів

IMG_3397У разі технічного обслуговування та усунення несправностей контейнерів на контейнерних площадках, технічного обслуговування, та усунення несправностей у вагонах і на пунктах технічного обслуговування, що розміщені на проміжних станціях магістрального залізничного транспорту і під’їзних коліях промислових підприємств.

З історії професії

Професія “оглядач-ремонтник вагонів” з’явилася з виникненням залізниць загального користування. Залізниця – комплексне транспортне підприємство, що має всі технічні засоби для перевезення пасажирів і вантажів. Причому важливою складовою залізничного комплексу є система технічної підтримки рухомого складу, оскільки без цього неможливий безперебійний рух потягів.

Перша в Росії залізниця загального користування довжиною 27 км була побудована в 1837 році між Петербургом і Царським Селом. У 1851 році в Росії будується перша у світі двохполосна залізниця. Вже в 1876 році перші досвіди по застосуванню електричної тяги провів інженер Пироцький. З цього часу починається бурхливий розвиток залізничного транспорту.

Характер роботи

Утримання рухомого складу у справному стані, що забезпечує безперебійну роботу, безпеку руху, охорону праці, технічне обслуговування та усунення несправностей у вагонах і на пунктах технічного обслуговування, що розміщені на станціях навантаження і вивантаження вантажів, дільничних станціях і здійснення робіт з підготовки вагонів до перевезень.

Умови роботи

Робота в депо (вагонні, трамвайні, електродепо), пункти технічного огляду, пункти технічного огляду на промислових підприємствах, шахтах.

Кваліфікаційні вимоги

Повинен знати:

  • будову вагонів і контейнерів та правила технічної експлуатації;
  • правила технічного обслуговування і строки планових видів ремонту вагонів і контейнерів;
  • правила і технологію безвідчіпного ремонту вагонів;
  • правила, інструкції та вказівки з питань збереження вагонного парку;
  • правила оформлення технічної документації; поїзні сигнали й порядок огородження поїздів; шаблони, які застосовуються;
  • вимірювальний інструмент і правила користування ним;
  • порядок позначення хвоста поїзда.

Повинен уміти:

  • Технічно обслуговувати контейнери і вагони з пролазкою для виявлення несправностей, які загрожують безпеці руху поїздів або збереженню рухомого складу та вантажів, які перевозяться.
  • Визначати дефекти у ходових частинах, кузові, вузлах та деталях вагонів за допомогою вимірювальних інструментів і за зовнішнім виглядом.
  • Здійснювати заходи із забезпечення збереження вантажних вагонів і контейнерів, запобігати пошкодженню їх при маневрових роботах і вантажно-розвантажувальних операціях.
  • Здійснювати технічний огляд електро-радіообладнання пасажирських вагонів.
  • Оформляти технічну документацію на пошкоджений рухомий склад.
  • Технічно обслуговувати контейнери і визначати їх герметичність, яка забезпечує збереження вантажів.
  • Умовно розмічати вагони, які підлягають ремонту з відчепленням від поїздів, і оформляти повідомлення про їх несправності.
  • Наносити крейдяні помітки про несправності, які підлягають усуненню без відчеплення вагонів від поїздів.
  • Визначати обсяги ремонтних робіт на вагонах і контейнерах.
  • Контролювати які сть ремонту вагонів, який виконують промислові підприємства.
  • Здійснювати здавання вагонів після їх обслуговування та ремонту.
  • Огороджувати поїзди під час ремонту.
  • Навішувати і знімати сигнали для позначення хвоста поїзда.
  • Брати участь у роботах з усунення несправностей у вагонах і контейнерах.

Загальнопрофесійні вимоги

Повинен:

а) раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці;

б) додержуватись норм технологічного процесу;

в) не допускати браку в роботі;

г) знати й виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища, додержуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;

д) використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);

е) знати інформаційні технології;

ж) знати і додержуватися нормативних актів про охорону праці, виробничих (експлуатаційних) інструкцій, технологічних регламентів, а також мати відповідний документ, що засвідчує завершену та успішну спеціальну підготовку до виконання цих робіт та своєчасну перевірку знань з охорони праці.

Медичні обмеження

Професія протипоказана особам з розсіяною увагою, поганим зором та слухом, хворобами опорно-рухового апарату, емоційно не стійким людям.

Вимоги до індивідуальнопсихологічних особливостей

Висока концентрація й обсяг уваги, високий рівень стійкості, переключення і розподіл уваги, добре розвита координація рухів, гарна моторна пам’ять, розвите технічне мислення, розвитий дотик, гострий зір і точний окомір, гарний слух, емоційна стійкість, уважність, обачність.

Перспективи

Навчання у ВНЗ, працевлаштування на об’єктах залізничного транспорту, з подальшим підвищенням по посаді.

Споріднені професії

Оглядач вагонів, слюсар з ремонту рухомого складу, оператор з обслуговування та ремонту вагонів.

Освітня підготовка

Професію «Оглядач вагонів» опановують у професійно-технічних навчальних закладах різних типів за різними видами підготовки: первинна професійна підготовка, професійно-технічне навчання, перепідготовка. Також можна отримати професію безпосередньо на виробництві.

Сфера професійного використання випускника: залізничний транспорт.