Меню Закрити

Оцінювач

rassledovanie_06Оцінювач – це фахівець, який розбирається в питаннях, скільки може коштувати той чи інший товар в залежності від тенденцій на ринку та від ступеня зношеності. Найчастіше люди з такою професією спеціалізуються на якійсь одній групі майна – наприклад, нерухомість або прикраси з дорогоцінних металів.

Першими оцінювачами можна вважати античних писарів і скарбників. Ці люди найчастіше займалися складанням списків і вартості захопленого армією трофейного майна або ж узятих замість грошей речей в якості податків, данини. Такі люди перебували на службі багатьох правителів на Близькому Сході та в Північній Африці, де перші величні цивілізації зародилися ще 5000 років до н. е..

Якщо товари, вироблені всередині країни, міг оцінити навіть звичайний торговець, то на імпортований товар, привезений з-за моря на кораблях, міг скласти вартість тільки фахівець, порівнюючи його за якістю з чимось хоча б схожим з вітчизняних виробів. Пізніше згадуються церковні оцінювачі, які за сумісництвом були ще писарями та нотаріусами. Вони займалися оцінкою шкоди, завданих війною, майна, зданого церкви в якості податку, і багатьма іншими питаннями. Кваліфікаційні вимоги для нинішніх працівників даної професії були сформовані в 1996 році. …

Без людей, які вміють професійно встановлювати вартість майна, відбувалося б багато переплат і недоплат. Виходить, і людська праця через це неадекватно оцінювалася, оскільки гірший товар цілком міг бути проданий за більш високу ціну, ніж якісний виріб. Оцінювачі зберігають інформацію про кількість подібного майна, що продається на даний момент, що полегшує роботу статистів.

На сьогоднішній день існує безліч агентств, що надають такий вид послуг. Оцінювачі працюють у банках, ломбардах, в агентствах з нерухомості, а також у державних організаціях. Головне, щоб така людина товаришувала з математикою, була чесною, розбиралася в економіці та законах торгівлі. Орієнтуючись на ринку, оцінювач у своєму розпорядженні має достатній обсяг знань, щоб організувати власну фірму в тій сфері, в якій він працює.

Ризики професії

Якщо розібратися, то неможливо в точності оцінити виставлений на продаж товар. Справа в тому, що вартість залежить від дуже багатьох чинників: кількості аналогічногомайна в продажу, особливостей саме цього предмета чи об’єкта, місця розташування (якщо це нерухомість), зношеності й т. п. Тому завжди є небезпека помилитися. Хоча така робота по-своєму цікава, і якщо її чесно виконувати, то похибка в ціні буде не такою вже й високою.

Матеріал із сайту – http://www.trud.gov.ua