Меню Закрити

Мультиплікатор

Сучасний ринок праці в Україні дуже динамічно розвивається у напрямку західних професій. Якщо припустити, що така тенденція збережеться, то у наступні 10 років, дуже можливо, що буде користуватись попитом професія мультиплікатора.
Чим займається мультиплікатор?
Вигадує персонажів мультфільмів, виконує ескізи основних сцен, опрацьовує міміку та жестикуляцію героїв, шукає цікаві прийоми, які дозволяють виділити фільм з маси інших. Займається розкадровуванням і забарвленням майбутнього фільму, анімацією персонажів (опрацьовує їхні рухи, малюючи проміжні фази). Зазвичай над мультфільмом трудяться декілька фахівців, і кожен з них виконує свою частину роботи.
Розроблює ескізи мультиплікаційних вставок та інших кадрів, пов’язаних з художнім оформленням фільмів і виконує їх в натурі. Проводить зйомку цих кадрів з кінооператором комбінованих зйомок. Виконує графічне оформлення фільму у встановлені строки, забезпечуючи його художню і технічну якість.
Специфіка професії мультиплікатора:
Сьогодні на озброєнні у мультиплікатора сучасні комп’ютерні програми, що дозволяють набагато спростити процес виробництва. Тривимірні зображення, реалістичні пейзажі, рухи персонажів. Мультфільми все частіше роблять об’ємними, в 3D-графіці… Невипадково з’являються й принципово нові назви професії мультиплікатора: 3D-аніматори, CG-художники, візуалізатори, 3D-модельєри. Але комп’ютер – лише інструмент в руках фахівця, а ось чи буде переконливою гра придуманих героїв – залежить від його таланту.
Повинен знати: основи малюнку і пантоміми; кольорознавство; історію образотворчого мистецтва; історію національної і світової кінематографії; основи музичного і звукового оформлення фільму; основи кінооператорської професії і монтажу фільмів; правила та норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги
Провідний художник-мультиплікатор: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією художника-мультиплікатора I категорії – не менше 3 років, досконале володіння необхідними творчими здібностями та майстерністю, творча індивідуальність у розробленні та виконанні окремих сцен і цілих епізодів мультиплікаційного фільму.
Художник-мультиплікатор I категорії: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації; для магістра – без вимог до стажу роботи, спеціаліста – стаж роботи за професією художника-мультиплікатора II категорії – не менше 2 років, досконале володіння малюнком і композицією кадру, творча індивідуальність і винахідливість у створенні графічного оформлення, виконання в якості художника-мультиплікатора II категорії не менше 1000 корисних метрів складної мультиплікації і комбінованих зйомок з відмінною оцінкою роботи.
Художник-мультиплікатор II категорії: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст) та підвищення кваліфікації; стаж роботи за професією художника-мультиплікатора – не менше 2 років, добре володіння малюнком і композицією кадру, виконання в якості художника-мультиплікатора не менше 700 корисних метрів складної і середньої складності мультиплікації і комбінованих зйомок з доброю оцінкою роботи.
Художник-мультиплікатор: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст); виконання в якості асистента художника-мультиплікатора не менше 300 корисних метрів середньої складності мультиплікації і комбінованих зйомок з доброю оцінкою роботи.
Спеціалізація
Художник-аніматор.
Розроблює серії послідовних малюнків, компоновок або фаз руху ляльок при покадровій зйомці. Бере участь у створенні всіх діючих у сцені персонажів, відпрацьовуючи характер образів, рух, міміку, жести, артикуляцію у відповідності з мізансценами і типажами. Визначає і фіксує в експозиційних аркушах всі елементи руху персонажа (синхронність дії з музично-мовною фонограмою, характер і кількість проміжних фаз, розподіл сцен по шарах, розрахунок руху панорам, запис наїздів і від’їздів знімальної камери, напливів). Робить розрахунок руху ляльки у тримірному вимірі, а також розрахунок підвіски ляльок при пересуванні їх у повітрі (але не на макеті) і розрахунок з’єднаних панорам знімальної камери з фоном і лялькою.
Де здобути професію «мультиплікатор»:
Цю спеціальність Ви можете отримати у вишах, де є факультети з дизайнерського мистецтва.
Де працює мультиплікатор:
Студії мультиплікаційних фільмів, рекламні агентства, компанії, що розробляють комп’ютерні ігри.
Особисті якості:
Уміння малювати, відчуття кінематики (екранного часу) і… акторські дані. Іноді, щоб створити героя з виразною мімікою, доводиться самому репетирувати перед дзеркалом.
Скільки отримує мультиплікатор?
Заробітна плата художника-мультиплікатора, що починає, $325-490 незалежно від того, класичною або комп’ютерною анімацією він займається. Досвідчені аніматори заробляють від $1000.

Матеріал із сайту http://www.robota.lviv.ua