Меню Закрити

Менеджер BTL

agenzia-lavoro-jobnessСьогодні лише деякі фірми обходяться без допомоги BTL-агентств. Щоб вигадати щось незвичайне, допомогти замовникові обійти конкурентів, доводиться поламати голову. Але будь-яка, нехай навіть сама геніальна, ідея залишиться химерою, якщо на допомогу креативникам не прийдуть менеджери. Саме вони доносять до нас поле творчої фантазії своїх колег. Термін BTLвиник приблизно піввіку назад. Один з босів якоїсь великої компанії складав кошторис майбутніх витрат на маркетинг: рекламу в пресі, телебаченні, радіо, PR, розробку нового упакування. Підвів риску й раптом згадав про невраховані витрати на роздавання безкоштовних зразків товару й організацію масового міського гуляння на честь своєї торговельної марки. BTL below theline, перекладається як під рисою.

BTL-менеджер виступає в ролі координатора. Вибирає, у яких рекламних агентствах розмістити замовлення компанії, стежить за його виконанням. Він повинен чітко розуміти кон’юнктуру ринку, знати всі обмеження реклами складних продуктів (особливо тютюну й алкоголю), дотримуватися корпоративної політики даної компанії.

Для промоушн-акцій за допомогою HR-відділу він підбирає, навчає промоутерів, контролює їх на місцях. Для масових заходів орендує апаратуру, запрошує зірок естради, розміщає елементи прикрас.

Звичайно, одній людині подібну виробничу махину не подужати. BTL-менеджер завжди працює в команді з креаторами, дизайнерами. Він повинен так спланувати їхню діяльність, щоб усе виконувалося в строк.

Специфіка професії:

Плюси професії:

  • професійні менеджери в BTL велика рідкість, а виходить, відкриті шляхи для кар’єри,
  • повна відсутність рутини,
  • можливість самостійно приймати рішення,
  • творча професія, що вимагає постійного припливу свіжих ідей і оригінальних рішень.

Мінуси професії:

  • За зрив у реалізації проекту провина лежить на менеджері,
  • Ненормований робочий день, часто без вихідних і свят. Відпочинок наступає лише після здачі проекту,
  • Дуже нервова робота.

Місце роботи:

У приватних компаніях і BTL-Агентствах.

Особисті якості:

Як правило, під керівництвом BTL-Менеджера часом перебуває кілька сотень людей. З усіма потрібно знайти загальну мову, розставити на місця, пояснити завдання, проконтролювати, щоб усе йшло за планом.

BTL-менеджер, насамперед, адміністратор. А для цього потрібні організаторські здатності, розвинена логіка, уміння планувати виробничий день, відстоювати свою точку зору, зав’язувати та підтримувати контакти.

Кар’єра та зарплата:

Багато новачків приходять до BTL-агентств в якості стажистів, працюють спочатку безкоштовно. Виявите себе в невеликому проекті – потрапите в штат асистентом менеджера. Надалі станете менеджером зі спеціалізацією, наприклад, на проведенні промоушн-акцій, організації вечірок і свят, по роботі із точками продажів (магазинами) як в одному місті, так і по всій країні. У великих агентствах згодом реально дорости до позиції провідного менеджера, який працює над декількома проектами одночасно, координує роботу інших менеджерів. Можна навіть відкрити власну компанію.

Матеріал із сайту – http://www.trud.gov.ua