Менеджер працює у відділі обслуговування клієнтів рекламного чи брендінгового агентства. Він займається управлінням проектами постійних клієнтів, а також шукає нових клієнтів для агентства. Зазвичай кожному менеджеру доручається ведення одного, максимум двох клієнтів. У великих рекламних агентствах одного клієнта зазвичай обслуговує ціла група менеджерів. Тому відділи обслуговування клієнтів великих агентств мають розгалужену ієрархію співробітників з різними обов’язками.
Молоді фахівці зазвичай працюють виконавчими менеджерами (account executive) і знаходяться в підпорядкуванні у менеджера, який веде проект (account manager). Виконавчий менеджер отримує доручення від провідного менеджера і займається зазвичай тим, що відповідає за своєчасне оновлення інформації в рахунках, планах, термінах та інших важливих документах. Для виконання даного завдання він завжди присутній при складанні планів і визначенні термінів їх виконання, а також сам готує матеріали (різні внутрішні документи) для зустрічей та презентацій всередині агентства. Також за дорученням менеджера проекту виконавчий менеджер шукає інформацію про ринок, конкурентів клієнта, різні рекламні канали (можливості розміщення, терміни, ціни) і отримує від клієнта необхідні для роботи креативного відділу матеріали.
Менеджер проекту (account manager), маючи такого гарного помічника, може повністю присвятити себе мистецтву продажу роботи агентства клієнту. Він приймає рішення про канали розміщення реклами, враховуючи побажання та бюджет клієнта, маркетингові дослідження й рекомендації стратегічного відділу. Він робить клієнтові пропозиції щодо термінів виконання та ціни проекту. Менеджер є важливим посередником у діалозі між клієнтом і групою креативного відділу, яка працює над проектом. Захищає роботу, виконану агентством, перед клієнтом. Доносить вимоги клієнта до співробітників агентства виконанням роботи над творчими та технічними завданнями (бриф). Менеджер проводить презентації брифів співробітникам агентства, дає пояснення, відповідає на питання, зв’язуючись за необхідності з клієнтом. Він розставляє пріоритети в роботі над різними проектами. Відповідає за ефективність і терміни виконання роботи перед клієнтом. Гарантує агентству своєчасну оплату клієнтом рахунків. Може оцінити відповідність креативних ідей спочатку поставленим в брифі задачам.
Подібні обов’язки, але з набагато більшою відповідальністю виконує керуючий менеджер (account director). Він є керівником групи менеджерів, які обслуговують конкретного клієнта. На ньому лежить величезна відповідальність, своїм прикладом він показує високі стандарти спілкування з клієнтом і є вищим гарантом якості та своєчасного виконання роботи перед ним. Спільно з фінансовим координатором керуючий менеджер розраховує вартість робіт для клієнта та прибуток агентства, тобто контролює фінансову сторону проекту. Він максимально обізнаний в галузі брендів і бізнесу клієнта і тому активно взаємодіє зі стратегічним відділом агентства у частині створення творчих завдань для креативної команди. Згодом він також спільно зі стратегічним відділом оцінює позитивні результати та недоробки в проведеної рекламної кампанії. Керівник групи менеджерів, добре знаючи клієнта, може оцінити ступінь відповідності креативних концепцій поставленим завданням, але крім того приймає всі цікаві ідеї, що навіть виходять за межі завдання, якщо бачить у них потенціал успішного втілення цього завдання. Він чудово розуміє відмінності між маркетинговими та комунікаційними завданнями, і здатний пояснити зв’язок між ними клієнтові (оскільки робота агентства спрямована, насамперед, на досягнення комунікаційних цілей, в той час як клієнт ставить перед собою насамперед маркетингові). Маючи досвід у даній посаді, можна згодом легко стати директором відділу обслуговування клієнтів (clientservice director).
Робоче місце
Менеджери необхідні в будь-яких рекламних агентствах, невеликих і великих, а також в брендінгових та PR-агентствах.
Важливі якості
Тактовність, ввічливість, дипломатичність, висока комунікабельність. Вміння працювати в команді. Вміння працювати в умовах стислих термінів, терпіння. Високий управлінський потенціал.
Знання та навички
Менеджер досить добре розбирається в маркетингу, брендінгу та знайомий з різними медіаканалами. У загальних рисах розуміє технологічні особливості втілення різного роду проектів (таких як друковані або відео-технології, збірка нестандартних конструкцій), без цих знань неможливо розрахувати час на роботу та вартість проекту. Менеджер добре вміє користуватися комп’ютером і такими офісними програмами як Word, Excel, PowerPoint. Володіє розмовною англійською мовою, а також вміє вести ділове листування англійською. Для роботи менеджером важливо мати досвід роботи (особливо для старших посад) в області реклами, маркетингу, підійде також досвід в області продажів та різноманітних просувань товарів і послуг, індустрії розваг.
Де вчать
Освіта бажано отримати в галузі реклами, маркетингу, соціології, психології. Також дуже бажана додаткова освіта у вигляді тренінгів та курсів.
Матеріал із сайту – http://www.trud.gov.ua