Меню Закрити

Машиніст тепловоза

02f10e77dc07ff490c3dd4bfbebb3d00Машиніст тепловоза – це особа, яка керує локомотивом та забезпечує безпечний рух локомотивів та поїздів при залізничних перевезеннях пасажирів і вантажів. Виконує догляд та технічне обслуговування. Контролює роботу приладів безпеки та радіозв’язку.

З історії професії

Перший експериментальний тепловоз було збудовано в 1912 році під керівництвом Рудольфа Дізеля, але Перша світова війна припинила випробування. В 1913 році американська компанія General Electric випустила перший тепловоз, що використовувався для регулярної роботи на магістральних залізничних лініях. Він працював на бензині, що був в два рази дорожчий за дизельне паливо, тому виробництво цього тепловоза було звернуте через падіння попиту. Проте в 1923 році General Electric випускає локомотив з двигуном Дізеля, який став першим тепловозом, що вироблявся серійно. З середини 40-х років XX сторіччя тепловози набувають широкого розповсюдження в США, з 50-х — в Великобританії, Німеччині та колишньому СРСР.

Характер роботи

Працівники залізничного транспорту повинні чітко володіти, знати пристрій рухомого складу, технічних засобів, ПТЕ, інструкцію з руху поїздів і маневрової роботи, інструкцію з сигналізації, інструкцію з безпеки (ПТЕ) міжцехових інструкцію, інструкцію по гальмах, ТРА станції. Кожен працівник крім своїх функцій зобов’язаний економити паливо, виконувати чітко і своєчасно завдання на роботу.

Умови роботи

Залізна дорога – це інженерне спорудження, призначене для пропусків поїздів з необхідною швидкістю встановленого для даної ділянки. Робота промислового залізничного транспорту повинна бути технологічно ув’язана з роботою екскаваторів, кранів.

Ринок праці

У будь-яких населених пунктах, де є залізничні лінії, професія машиніст тепловоза завжди користується найбільшим попитом на ринку праці, тим паче, що об’єм перевезень залізничним транспортом у нашій країні постійно зростає.

Освітня підготовка

Професію можна здобути у професійно-технічному навчальному закладі.

Медичні обмеження

Робота не рекомендується людям, які мають захворювання серцево-судинної системи з вираженою патологією, зниження гостроти зору, ярко виражену патологію опорно-рухомого апарата, страждаючим бронхіальною астмою.

Вимоги до індивідуальнопсихологічних особливостей

Необхідно достатнє здоров’я, фізична сила та витривалість, висока гострота слуху і зору, швидка реакція, схильність до роботи с технікою.

Перспективи

Машиніст який виконує роботу дотримуючись вимог інструкцій має можливість підвищити свою класність завдяки досвіду та стажу в роботі.

Споріднені професії

Водій, слюсар, електрик.