Меню Закрити

Машиніст бурової установки

most1Машиніст бурової установки керує буровими станками та установками різних типів під час буріння і розширення свердловин. Монтує, демонтує, переміщає, готує до роботи, установлює і регулює бурове обладнання, планує і розчищає майданчики для його встановлення. Керує процесом буріння залежно від геологічних умов, виникнення ускладнень, стану бурового обладнання та інструменту.

З історії професії

У Китаї понад 2 тис. років тому ударним способом бурилися свердловини діаметром 12-15 см і глибиною до 900 м для видобутку соляних розчинів.

У 1940 в Баку пробурена перша свердловина електробуром, розробленим А. П. Островським і М. В. Олександровим. На початку 50- х рр. ХХ ст. в Махачкалі вперше пройдена свердловина великого діаметра (близько 1 м) реактивно-турбінним способом, що дозволило почати роботи зі спорудження шахтних стовбурів. На поч. 60- х рр. в США Харрісон використав героторний ґвинтовий насос Муано для створення об’ємного двигуна, який застосовують для викривлення свердловини при похило направленому бурінні. У США в 1975 р. роторним способом пробурена одна з найглибших свердловин в світі — 9583 м.

Характер роботи

Машиніст бурової установки працює з буровими верстатами і установками різних типів(СБШ- 250МН, Atlas Copco – 275, TERREX), включаючи самохідні на базі трактора, при бурінні і розширенні свердловин.

Умови роботи

«Машиніст бурової установки» працює на підприємствах гірничодобувної промисловості України і СНД.

Ринок праці

У зв’язку з розширенням Полтавського гірничо–збагачувального комбінату та з будівництвом нового Єристовського кар’єру, збільшується потрібність Машиністів бурових установок на ринку праці.

Освітня підготовка

Професію можна здобути у професійно-технічному навчальному закладі гірничого профілю.

Медичні обмеження

Робота не рекомендується людям, що мають захворювання: серцево-судинної системи з вираженою патологією; яскраво виражену патологію опорно-рухового апарату, що ускладнює рух.

Вимоги до індивідуально–психологічних особливостей

Активність, цілеспрямованість, наполегливість, ініціативність, працьовитість, прагнути до подолання труднощів , сумлінність, акуратність і так далі.

Перспективи

Пройшовши навчання по професії «Машиніст бурової установки», ви зможете влаштуватися на роботу, як на Полтавському гірничо-збагачувальному комбінаті, так і на Єристівському комбінаті.

Спорідненні професії

У сучасних умовах від машиніста на бурових установках потрібні всілякі знання в різних областях, починаючи від уміння спілкуватися в колективі до знання комп’ютерів.