Меню Закрити

Машиніст автогрейдера

010Машиніст автогрейдера займається плануванням і профіліруванням доріг, розрівнюванням і переміщенням ґрунту, сипучих матеріалів.

З історії професії

Перший грейдер винайшов Роберт Фултон в 1795 році, але стали використовували його за призначенням тільки в другій половині ХІХ століття в Америці. Це була стальна бричка з відвалом і керуючими механізмами.

Керування відвалом виконувалося за допомогою понижуючих редукторів і великих кованих коліс – одне для повороту , а два для підйому і опускання.

Характер роботи

Автогрейдери застосовують для планувальних і профілюючих робіт при будівництві доріг, спорудженні невисоких насипів і профільних виїмок, уривків дорожнього корита та розподілу в ньому кам’яних матеріалів, зачистки дна котлованів, планування територій, засипання траншей, ровів, канав і ям, а також очищення доріг, будівельних майданчиків, міських магістралей і площ від снігу в зимовий час.

Умови роботи

Машиніст автогрейдера виконує планування і профілювання робіт у ході будівництва доріг, аеродромів, інших лінійних та площинних подібних об’єктів. Виконує щозмінне технічне обслуговування автогрейдера, бере участь у його плановому запобіжному ремонті.

Ринок праці

У зв’язку з розширенням Полтавського гірничо-збагачувального комбінату та з будівництвом нового Єристівського та Біланівського кар’єру, збільшується потрібність машиністів автогрейдера на ринку праці.

Освітня підготовка

Професію машиніст автогрейдера можна отримати в професійно-технічному навчальному закладі гірничого профілю.

Медичні обмеження

Робота не рекомендується людям, що мають захворювання:

серцево-судинної системи з вираженою патологією, зниження гостроти зору; тим, хто страждає на бронхіальну астму.

Вимоги до індивідуальнопсихологічних особливостей

Активність, цілеспрямованість, наполегливість, ініціативність, працьовитість, прагнути до подолання труднощів, сумлінність, акуратність.

Перспективи

Пройшовши навчання за професією «Машиніст автогрейдера », ви зможете влаштуватися на роботу, як на Полтавський гірничо-збагачувальномий комбінат, так і на Єристовський комбінат. А також продовжувати навчання у вищих навчальних закладах за гірничими спорідненим професіям.

Споріднені професії

Водій вантажних машин, машиніст бульдозера, машиніст копра, машиніст скрепера, машиніст екскаватора, тракторист.

1 Коментар

  1. Сповіщення:Машиніст автогрейдера | Proforientator.info

Коментарі закриті.