Меню Закрити

Настроювач піаніно і роялів

b5b354401f00bcdb665f6a511ed098a9Послуги фахівця – настроювача музичних інструментів затребувані у кожній школі, клубі, музеї, а також у музичних освітніх установах, театрах і концертних залах. Фахівець виконує точне налагодження піаніно і роялів на стандартну висоту тону по камертоні, виявляє й усуває дефекти, що впливають на вірність налагодження. Він перевіряє звучання усього інструмента за допомогою музичних інтервалів і шляхом програвання музичних гам. У цій професії поєднуються фізичні зусилля з великим інтелектуальним і слуховим навантаженням. Хорошого настроювача передають “із рук у руки”, тому результат безпосередньо залежить від якості роботи і уміння спілкуватися із людьми. Іноді від звучання інструменту залежить доля талановитого музиканта, адже його самооцінка, бажання розвиватися неабиякою мірою пов’язані з можливістю інструменту.
Ціль настроювання – привести інструмент до оптимального стану (якість звучання, механіка).
Настроювач ремонтує механіку інструмента – усуває розхитаність клавіатури, регулює педалі, замінює струни, переклеює і замінює непридатні деталі.
Настроювач піаніно і роялів повинен знати основи музичної грамоти, метод настроювання піаніно і роялів, принципи взаємодії вузлів піаніно і роялів, правила виконання монтажних і регулювальних робіт на окремих вузлах і деталях.
Сфера застосування
Настроювачі працюють на підприємствах з виробництва клавішних музичних інструментів, а також у музичних та школах мистецтв, училищах. Окрім того, вони настроюють інструменти в загальноосвітніх установах, будинках культури, клубах і у приватних власників інструментів.
Професійна спрямованість – художній образ; професійний тип – реалістичний, артистичний.
Домінуючий інтерес – музичне мистецтво; додаткові інтереси – сфера обслуговування, деревообробка.
Необхідні риси: музичні здібності, концентрація і стійкість уваги, терпіння, наполегливість, цілеспрямованість, фізична сила, акуратність.
Особисті риси:
– добросовісність;
– відповідальність;
– терпіння;
– комунікабельність;
– любов до музики;
– бажання професійно розвиватися і допомагати людям.
Суміжні професії: збиральник-монтажник фортепіано.
Затребуваність на ринку праці – середня. Оплата праці – середня, висока.
Професія потребує музичної освіти. Основи професії можна одержати у майстернях з ремонту і реставрації музичних інструментів, на курсах при фабриках-виробниках музичних інструментів.

Матеріал із сайту http://www.robota.lviv.ua