Маляр будівельний – це фахівець будівельного профілю, від уміння, професійних навичок та естетичного смаку якого залежить остаточний вигляд приміщення чи будинку.
З історії професії
У будинках, побудованих ще в п’ятому тисячолітті до н.е. стіни були поштукатурені гіпсовим розчином, а потім нанесені різні кольори. На шарах фарби зображали язичницьких богів та інших персонажів.
Храми та ошатні будівлі середньовічних міст були облицьовані мармуром або покриті різнокольоровою штукатуркою, всередині були виконані різноманітні малярські роботи. До кінця XI століття, коли Київська Русь досягла зеніту своєї могутності і культурного розквіту, поряд з поліпшеною обробкою, живописом, мозаїкою і облицюванням керамічними плитами, широко застосовували вапняну штукатурку.
Умови роботи
Працює в будівельних організаціях, ремонтно-будівельних і житлово-комунальних управліннях; готує під пофарбування бетонні, дерев’яні і металеві конструкції; фарбує поверхні вручну або за допомогою валиків, пультів із фарбою, пістолетів та інших приладів, наклеює шпалери; володіє прийомами виконання високоякісної і декоративної штукатурки, багатоколірного пофарбування фасадів, будівель спеціальними синтетичними складами.
Ринок праці
Маляри потрібні на будівництві заводів, будинків, готельно-ресторанних комплексів, палаців дозвілля та інших будівельних структур.
Висококваліфіковані маляри у порядку міждержавного обміну робочою силою мають можливість працевлаштування в районах інтенсивного будівництва за межами України (Росія, Чехія, Польща, Ізраїль).
Освітня підготовка
Професію можна здобути у професійно-технічному навчальному закладі.
Медичні обмеження
Робота протипоказана людям із захворюваннями: органів дихання; серцево-судинної системи; органів травлення; опорно-рухового апарату; нервової системи.
Вимоги до індивідуально–психологічних особливостей
Маляр повинен володіти фізичною силою і витривалістю, гнучкістю, рухливістю тіла і особливо рук, розвиненим відчуттям рівноваги, відсутністю боязні висоти.
Перспективи
Професія маляра користується попитом на ринку праці і є дуже актуальною.
Розмір його заробітку залежить від його кваліфікації та визначається формою власності і спеціалізації підприємства, організації, установи, де він працює.
Споріднені професії
Отримані в процесі навчання знання дають можливість маляру працювати за такими суміжними професіями як бетоняр, штукатур, лицювальник-плиточник, мозаїст.