Меню Закрити

Дієтолог

Дієтолог – лікар, який спеціалізується на зміцненні здоров’я за допомогою правильно підібраного харчування.
Від греч. díaita – спосіб життя, режим харчування.
Особливості професії
Дієтологія – прикладний розділ медицини, присвячений організації раціонального харчування.
Лікувальні дієти застосовуються при зайвій вазі, цукровому діабеті, при хронічному панкреатиті, гастриті, при підвищеному артеріальному тиску, хворобах серця і т д.
Для багатьох захворювань існують свої стандартні дієти. Але лікар може вносити в них свої корективи, виходячи зі стану конкретного хворого.
Спортсмени теж потребують грамотно складеного раціону: з урахуванням спортивних навантажень й особливостей організму. Цим займається спортивний лікар-дієтолог.
Обов’язки
Обов’язки лікаря-дієтолога залежать від місця роботи. Наприклад, в спеціалізованій клініці він консультує пацієнтів. У багатопрофільній клініці дієтолог може також консультувати інших лікарів-спеціалістів з питань дієтології. Дієтологи, що працюють в спортивних клубах, консультують спортсменів та їхніх тренерів. Допомагають в організації грамотного харчування під час великих змагань.
Лікар-дієтолог лікарні або санаторію відповідає за організацію лікувального харчування всіх пацієнтів. Він веде документацію: розписує меню на тиждень, враховуючи діагнози та відповідні дієти. Контролює правильність приготування страв на кухні, стежить за тим, як зберігаються продукти. Всі ці етапи є дуже важливими, щоб харчування пацієнтів було дійсно лікувальним.
Робоче місце
Професія лікаря-дієтолога дозволяє працювати в різних медичних установах. Дієтологи працюють в клініках, що спеціалізуються на схудненні, в багатопрофільних лікарнях, поліклініках, диспансерах, санаторіях і профілакторіях. А також у фітнес-клубах, в спортивних організаціях. Якщо ви схильні до дослідницької роботи, можна присвятити себе науці. Лікар-дієтолог, який досягнув авторитету в своїй області, може організувати власну дієтологічну клініку.
Важливі якості
Професія дієтолога передбачає почуття відповідальності, хорошу пам’ять, доброзичливість, вміння спілкуватися з людьми, готовність до опанування нових знань. Дієтолог сам повинен випромінювати здоров’я та слідувати правилам здорового способу життя. Інакше його рекомендаціям просто не повірять.
Знання та навички
Для успіху у своїй професії лікар-дієтолог повинен володіти знаннями терапевта, гастроентеролога. Необхідно добре розуміти закономірності обміну речовин в організмі, роботу травної системи. Знати склад основних харчових продуктів, уявляти, якою є їхня біологічна цінність і як вони впливають на організм при різних захворюваннях. Володіти методиками складання дієти.
А також методиками діагностики, вміти користуватися діагностичною апаратурою.
Матеріал із сайту: http://www.robota.lviv.ua