Лікар-оптометрист – фахівець з корекції зору за допомогою окулярів і лінз.
Особливості професії
Оптометристів іноді називають офтальмологами або окулістами. Це вірно, проте лише частково.
Оптометрія – вузький розділ офтальмології, присвячений корекції зору за допомогою лінз.
У багатьох країнах професії «лікар-оптометрист» і «лікар-офтальмолог» чітко розділені.
У нас же багато окулістів, які працюють в поліклініках, самі виписують окуляри. Для цього вони використовують спеціальну таблицю для перевірки зору та комплект лінз різної потужності.
Водночас, у багатьох салонах оптики працюють оптометристи без вищої медичної освіти. Вони володіють методиками комп’ютерного вимірювання гостроти зору, але медичними консультаціями не займаються.
В ідеалі лікар-оптометрист володіє не тільки засобами комп’ютерної діагностики зору, він перевіряє стан рогівки, кришталика, судин, при необхідності вимірює внутрішньоочний тиск.
Якщо людина відчуває, що старі окуляри їй вже не підходять або вона вперше помічає у себе проблеми із зором, краще за все розпочати з консультації лікаря-оптометриста.
Він перевірить зір, світло-і цветовосприятие, виміряє відстань між центрами зіниць і випише рецепт на окуляри або контактні лінзи. Допоможе приміряти лінзи і пояснить, як їх використовувати. А помітивши тривожні симптоми (наприклад, помутніння кришталика або рогівки), порадить пацієнту обстежитись далі – у лікаря-офтальмолога.
У тому, що стосується корекції зору за допомогою лінз та окулярів, лікар-оптометрист розбирається навіть більше, ніж лікар-офтальмолог, який спеціалізується на патологіях і їх лікуванні. Але саме лікар-офтальмолог лікує серйозні захворювання, в тому числі і за допомогою операцій.
Проблеми зору є у кожного третього жителя Землі. У США оптометрія входить до п’ятірки найпрестижніших лікарських спеціальностей. У нас лікарі-оптометристи теж дуже затребувані.
Робоче місце
Професія лікаря-оптометриста дозволяє працювати в клініках офтальмології, в салонах і магазинах оптики. Оптометристи без вищої освіти працюють в салонах і магазинах.
Важливі якості
Професія лікаря-оптометриста передбачає такі якості, як інтерес до медицини і до техніки, вміння налагодити контакт з пацієнтом, почуття такту, уважність, ввічливість, акуратність.
Технології постійно оновлюються, і лікарю-оптометристу необхідна готовність до постійного освоєння нового.
Знання та навички
Лікар-оптометрист повинен добре знати фізіологію і захворювання органів зору, фізіологію організму в цілому, закони оптики. Він повинен володіти методиками обстеження зору, підбору окулярів і контактних лінз, вміти користуватися спеціальним обладнанням.
Де вчать
Для отримання професії лікаря-оптометриста потрібно закінчити медичний вуз за спеціальністю «офтальмологія» і пройти додаткові курси підвищення кваліфікації з медичної оптометрії.
Середня професійна освіта
Можна пройти навчання в коледжі за спеціальністю «медична оптика».
Матеріал із сайту – http://www.trud.gov.ua
Сповіщення:Лікар-оптометрист | Proforientator.info