Меню Закрити

Лінк-менеджер

man_computerЗ плином часу фахівці, які беруть участь в просуванні сайтів, стають все більш затребуваними. Одна з актуальних спеціалізацій у сфері SEO – лінк-менеджер.

При просуванні сайту один з етапів роботи – це закупівля посилань для збільшення посилальної маси сайту. Це і входить в обов’язки експерта з посилань: підбір анкорів (ключових слів) для посилань, підготовка текстів, в яких розміщуватимуться посилання, розміщення статей і посилань на якісних Інтернет-ресурсах.

Базові знання та навички, необхідні лінк-менеджеру:

  1. Розуміння основ SEO. Без розуміння принципів, за якими пошукові системи оцінюють сайт і визначають його місце в пошуковій видачі, закупівля якісних посилань неможлива. А закупівля посилань з некоректними анкорами на сумнівних майданчиках – прямий шлях до погіршення результатів ранжирування сайту в пошуковій системі.
  2. Здатність обробляти й аналізувати великі обсяги інформації. При підборі посилань лінк-менеджеру потрібно переглянути велике число сайтів-донорів і оцінити їх потенціал за низкою показників. Уважність та аналітичні здібності тут потрібні. Аналітичні навички також корисні для того, щоб планувати бюджети, оцінювати ефективність вкладення коштів і вести звітність з виконаної роботи.
  3. Досвід роботи з біржами посилань, наявність власної бази сайтів-донорів, на яких можна розмістити посилання, які в підсумку призведуть до підвищення позиції сайту на сторінці пошуку. Досвід допомагає домогтися високої якості роботи. Наприклад, якщо лінк-менеджер підтримує контакти з блогерами, які розміщують посилання на тематичних блогах (що відповідають профілю просувається сайту), причому посилання розміщуються в якісних, грамотно написаних постах – для просування сайту це великий плюс.
  4. З ускладненням механізмів ранжирування вимоги до якості посилань підвищуються. Сьогодні вже недостатньо закуповувати посилання на біржах. Для успішного просування сайту необхідно проявляти винахідливість і комунікабельність: необхідно шукати якісні сайти-донори зі схожою тематикою і домовлятися з веб-майстрами про розміщення посилань. Ця робота наближається до того, чим займається PR-менеджер.

Найперспективніша можливість для лінк-менеджера – це робота в компанії, яка займається просуванням сайтів. Також можлива робота на основі фрілансу.

Деякі роботодавці приймають на роботу фахівців без досвіду: з базовими навичками володіння ПК, що володіють такими якостями, як відповідальність, уважність і здатність до навчання. Для новачка позиція лінк-менеджера може стати гарною стартовою площадкою для професійного розвитку у сфері Інтернет-маркетингу та SEO.

Матеріал із сайту – http://www.trud.gov.ua