Меню Закрити

Фуд-стиліст

91Якщо ви вмієте подати простий бутерброд як шедевр, а салат зробити витвором мистецтва, то ця професія для вас.
Хто такі фуд-стилісти?
Простіше кажучи, це люди, які з продукту будь-якого сорту і якості зроблять “цукерочку”. Кому це треба? А Ви пригадайте, як приємно перегортати барвисті книги і журнали з кулінарії. Апетитні фотографії спонукають створити своїми руками такий самий кулінарний шедевр, як на картинці. А на картинці – справа рук не кухаря, а якраз фуд-стиліста, який знає: якщо готувати за інструкцією, то, можливо, вийде смачно, але точно не так красиво. Тому замість того, щоб підсмажити котлету до утворення рум’яної скориночки і сфотографувати її, фуд-стиліст бере заморожений напівфабрикат, трохи відігріває його феном (не довше ніж хвилину, бо напівфабрикат розтечеться), а потім вручну за допомогою акварельних фарб перетворює виріб на соковиту, підсмажену досконалість.
Щоб фарби не розтікалися, продукти періодично збризкують лаком для волосся. Це потрібно для блиску, якого інакше досягти неможливо. Для реклами супів в пакетиках варять справжній суп. Але якщо просто налити його в тарілку і сфотографувати, тоді не буде видно нічого, усі інгредієнти потонуть. Тому на дно кладуть шар прозорого желатину, зверху наливають бульйон або звичайну воду, а потім вже акуратно викладають капусту, трохи обсмажену шинку, маслини, петрушку і овочі. Головне – створити враження великого набору вітамінів.
Головне завдання фуд-стиліста – продукт повинен виглядати не натурально, а ідеально.
Стати фуд-стилістом загалом може кожен. Головна умова – наявність художнього смаку і терпіння. Іноді на те, щоб надати продукту максимально апетитного вигляду, витрачають по п’ять-шість годин. Новачки ще більше. Використовувати муляжі замість натуральних продуктів фуд-стилісти не мають права: адже хорошу фотографію хочеться роздивлятися і роздивлятися, тут будь-яка пластмаса одразу буде помітною. Доводиться проявляти чудеса винахідливості: підфарбовувати шніцель йодом і змішувати боржомі з виноградним соком, щоб отримати шампанське.
Один знімальний день фуд-стиліста (за умови, що він вже встиг себе зарекомендувати) коштує близько 150–200 доларів. Якщо Ви впевнені у своїх силах і легко зможете додати звичайній тарілці пельменів нереально апетитного вигляду, сміливо пропонуйте свої послуги будь-якому рекламному агентству або видавничому дому, який спеціалізується на випуску кулінарних книг. І не забудьте взяти із собою портфоліо з фотографіями робіт.

Матеріал із сайту http://www.robota.lviv.ua