Меню Закрити

Лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу

2013_3_laborantПерші лаборанти з’явилися в середньовіччі. Історія згадує лабораторії університетів в Італії і Австрії, в яких молодші фахівці готувалися до занять із студентами. У власників деяких майстерень по виготовленню металевих виробів, косметики, паперу не було іншого виходу окрім як удосконалити свої товари унаслідок конкуренції.

Зрозуміло, що їх цікавість була невичерпною і помічниками їм в таких експериментах виступали підмайстри. Римська цивілізація подарувала нам величезну кількість наукових праць в галузі медицини, фізики, хімії, геології і харчових продуктів.

Допомагали вченим в таких дослідженнях лаборанти.

Характер роботи

Лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу – це робітник харчових підприємств, який забезпечує і відповідає за випуск якісних та безпечних продуктів харчування: фруктових, овочевих, м’ясних, консервів, молока та молочних продуктів, борошна, хліба та хлібо-булочних виробів, макаронних виробів, соків та безалкогольних напоїв, кондитерських виробів та ін.

Лаборант повинен:

– виконувати лабораторні випробування, аналізи, вимірювання та інші види робіт під час розробок і досліджень,

– брати участь в обробці та збиранні матеріалів під час досліджень відповідно до затвердженої програми роботи,

– стежити за станом лабораторного устаткування, здійснювати його налагодження,

– брати участь в оформленні та складанні технічної документації.

Умови роботи. Праця лаборанта хіміко-бактеріологічного аналізу належить до розряду фізичної праці середньої тяжкості. Лаборантами можуть працювати як жінки, так і чоловіки різного віку.

Для трудової діяльності з даної професії необхідна лабораторія хіміко-бактеріологічного аналізу, яка в достатній кількості обладнана лабораторним устаткуванням, реактивами та препаратами.

У приміщеннях, де працюють лаборанти, повинні бути створені умови, які виключають виробничий травматизм з метою уникнення механічних порізів, проколів, опіків, уражень електричним струмом і дії інших травмуючих факторів.

Від належних умов праці лаборанта залежатиме його здоров’я, ефективність проведених досліджень, зміцнення трудової дисципліни та самореалізація.

Ринок праці. Професія лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу є унікальною для нашого регіону, випускники даної професії користуються неабияким попитом на ринку праці. Лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу – це робітник харчових підприємств: консервних заводів,переробних молочних, рибних та м’ясних заводів.

Може працювати на хлібокомбінатах, елеваторах, макаронних виробництвах, млинах, виробництвах безалкогольних, слабоалкогольних та алкогольних напоїв.

Освітня підготовка. Професію можна здобути у професійно-технічному навчальному закладі.

Медичні обмеження. Професія не рекомендується людям з такими захворюваннями:

– зниження гостроти зору;

– алергічні захворювання;

– хвороби шкіри.

Вимоги до індивідуальнихпсихологічних особливостей

Кожна професія висуває певні вимоги до індивідуально-психологічних якостей людини. До індивідуальних особливостей фахівця лаборанта хіміко-бактеріологічного аналізу належать:

  • спостережливість;
  • високий рівень здатності до розрізнення кольорів;
  • нюхова і тактильна чутливість;
  • аналітичні та математичні здібності;
  • точна зорово-моторна координація на рівні рухів кистей рук;
  • хороша зорова пам’ять;
  • акуратність, охайність;
  • педантичність, скрупульозність у роботі;
  • здатність швидко приймати важливі рішення;
  • терплячість, вимогливість до себе та робітників;
  • схильність до лабораторної (дослідницької) роботи.

Перспективи. Керівники харчових підприємств – головні технологи, технологи змін і цехів – завідуючі лабораторією – робітники дослідницьких і наукових лабораторій – експерти з якості харчових продуктів.

Споріднені професії: лаборант спектрального аналізу, лаборант хімічного аналізу, хімік-аналітик.

1 Коментар

  1. Сповіщення:Лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу | Proforientator.info

Коментарі закриті.