Меню Закрити

Лаборант з аналізу формувальних та шихтових сумішей

Health care professionals.Характер роботи

Виникла професія лаборанта в дев’ятнадцятому столітті. До цього всі розрахунки базувались на досвіді та інтуїції. Треба було точно визначити витрату матеріалів на будівництво та гарантію міцності будівлі. В сучасних будівельних лабораторіях виконують випробування в’яжучих речовин і заповнювачів для бетонів і розчинів, підбирають склад бетонів, визначають клас бетонів і марки розчинів.

До обладнання лабораторії належать різні типи терезів, вимірювальні інструменти, преси, розривні машини, нові пристрої – ультразвукові прилади, кліматичні камери. Професія лаборанта потрібна на будівельних майданчиках монолітного будівництва. Постійно проводиться перевірка бетонної суміші для монолітного залізобетону висотних будівель. Лаборанти контролюють якість залізобетонних виробів шляхом перевірки їх геометричних розмірів,виявляють дефекти лицевої поверхні виробів і визначають розміщення арматури.

Виконують випробування залізобетонних виробів статичним навантаженням і вміють оформляти журнал результатів випробувань.

Умови роботи

Працює лаборант у різноманітних мікрокліматичних умовах: у приміщенні і назовні. Його робота пов’язана з рухами, що викликають статичне і динамічне напруження ніг та рук.

Ринок праці

Потреба у таких фахівцях зростає. Це пов’язано з зростанням монолітного будівництва у великих містах. На заводах виготовлення будівельних матеріалів завжди працюють лабораторії, які забезпечуються фахівцями – лаборантами.

Освітня підготовка

Професію можна здобути у професійно-технічному навчальному закладі.

Медичні обмеження

Вимоги до здоров я таких фахівців значні. Вони повинні мати добру координацію рухів, високу м’язово-суглобну чутливість, володіти гострим зором, бути охайними, уважними.

Вимоги до індивідуальнопсихологічних особливостей

Лаборанти повинні мати схильність до технічного мислення, бути уважними і охайними.

Перспективи

На сучасному етапі будівництва використовуються нові матеріали і технології.

Перевірка якості цих матеріалів необхідна. Це виконують лаборанти.

Споріднені професії

Контролер з якості будівельних конструкцій. Лаборант з механічних випробувань.