Меню Закрити

Криміналіст

C64Iibdsq5MЙого завдання провести всі необхідні експертизи, що допомагають знайти злочинця. Саме він першим з оперативної групи входить до пограбованої квартири чи на місце вбивства: фотографує, знімає відбитки пальців, оглядає, упаковує всі речові докази. За одним знайденим волоссям криміналіст зможе визначити групу крові, стать і приблизний вік його володаря. За слідом від кулі – з якої зброї й як стріляли. За відбитками шин – марку автомобіля, за почерком – автора листа й т. д.

Специфіка професії

Іноді доводиться виїжджати на місця події по 10 -15 раз за день (чи ніч). Та потім ще в лабораторії працювати дві-три години, якщо слід добре читається. Деякі відбитки доводиться розглядати десятки разів різними способами і в лупу, і через мікроскоп, і перезнімати їх на фото, якщо буде потрібно. Дактилоскопія відкриває свої секрети лише усидливим і копітким. У цій професії необхідні залізні нерви, уважність, мобільність і відповідальність. Помилятися експерт не має права – дуже багато залежить від достовірності представлених в суді доказів.

Місце роботи

Структури міністерства внутрішніх справ, правоохоронні органи. Останнім часом з’явилися й приватні лабораторії, де можна замовити проведення експертизи за гроші на підставі постанови нотаріуса. До таких організацій звертаються, наприклад, коли виникають сумніви в достовірності документів.

Особисті якості

Стресостійкість, акуратність, посидючість, вміння працювати в команді та аналітичний склад розуму.

Освіта

Спеціальність “Судова експертиза”, “Юриспруденція”.

Матеріал із сайту – http://www.trud.gov.ua

1 Коментар

  1. Сповіщення:Криміналіст | Proforientator.info

Коментарі закриті.