Абітурієнти рік у рік не перестають штурмувати вузи, які спеціалізуються на підготовці юристів. Правда, вишиковуючись у чергу за модним дипломом, варто врахувати: останнім часом акценти змістилися. Тепер роботодавцям потрібні не універсали, а профі, які розбираються у вузьких областях – від політики до будівництва.
У престижних кадрових агентствах знавців законів і кодексів воліють називати по-новому – корпоративними юристами. Як би не було, суть їхньої роботи одна – забезпечувати юридичну чистоту угод тієї або іншої компанії, складати договори та накази, а якщо буде потрібно – представляти інтереси фірми в суді.
Головний плюс цієї професії в тому, що застосування їй можна знайти практично скрізь. Починати кар’єру простіше всього з позиції стажиста або помічника юриста. Перший варіант – улаштуватися до юридичного відділу великої компанії. У такому випадку вам доведеться працювати за вузькою тематикою у відповідному відділі – міжнародному, корпоративному й т.д. Другий варіант – знайти місце в штаті невеликої фірми. Якщо підете таким шляхом, у вас буде шанс швидко вивчити всі секрети роботи юриста в організації. Як правило, причепливі роботодавці намагаються знайти спеціаліста, який пропрацював на аналогічній посаді як мінімум 2 роки. Так що студентам варто задуматися про майбутнє заздалегідь. Добре, якщо до моменту закінчення вузу ви пройдете декілька стажувань або встигнете попрацювати на половину ставки. Ще одна важлива вимога, яку пред’являють сучасні роботодавці до шукачів, – розбиратися в конкретній галузі.
Змінюйте спеціальності, не змінюючи професії
До речі, необов’язково все життя займатися тим самим. Гарний юрист завжди зможе перекваліфікуватися та перейти до іншої сфери. Правда, іноді зробити це не так просто. У секторах нерухомості, авіаперевезень і інших галузях – своя специфіка, у яку вникають роками.
– Для фахівців в сфері права базова практична підготовка – питання першорядне, – вважає керівник проектної групи рекрутингової компанії «Брейн Сорс Інтернешнл» Наталя Лук’яненко. – Часом ім’я та репутація вузу, який закінчив новоспечений правовик, більш затребувані, ніж освіта маркетолога або фінансиста.
Вибираючи майбутнє місце навчання, абітурієнтам треба мати на увазі: багато роботодавців воліють брати в штат випускників, які закінчили провідні вітчизняні державні вузи. Для молодих людей, які вчилися за кордоном, також відкриті всі дороги, однак за умови, що базові юридичні знання вони отримали на батьківщині та відмінно розбираються в українському законодавстві.
Якщо ви маєте намір спробувати щастя, вступивши до приватного вузу, звертайте увагу на склад викладачів і місця майбутніх стажувань. Адже саме від цього залежать ваші практичні навички.
Іноземний не зашкодить
Звичайно, молоді фахівці, які тільки-но закінчили вуз, можуть запропонувати роботодавцеві лише свою освіту та знання. Однак не варто забувати про інші принципові моменти. Важливо, щоб новоспечений юрист дійсно був зацікавлений у своїй роботі, умів ставити цілі та досягати їх, був уважним, скрупульозним, коректним і мав аналітичні здібності. Ну а якщо до цього немаленького списку додати вільне володіння іноземною мовою – професійні успіхи не змусять себе чекати.
Зарплата юристів залежить від рівня компанії, сфери діяльності, рівня повноважень. Наприклад, фахівець зі знанням англійської буде одержувати зарплату на 30% більше свого колеги, який мови не знає.
ДО РЕЧІ
Яким юридичним спеціальностям навчають в українських вузах?
Юриспруденція
Більшу частину часу займає вивчення права – конституційного, цивільного, трудового, карного, міжнародного, екологічного, сімейного, фінансового, церковного. Але не варто лякатися: навчання – це не тільки нудотні лекції. Студенти беруть участь у наукових семінарах, ділових іграх, проводять суди, освоюють великі віртуальні довідкові системи.
Судова експертиза
Випускники цієї спеціальності можуть працювати не тільки в органах МВС, але й у незалежних експертних центрах. Головне для студентів, які навчаються за цим напрямком, – освоїти тонкощі проведення різних експертиз. Наприклад, дактилоскопічну, балістичну, графологічну, фоноскопічну, авторознавчу, експертизу вибухових пристроїв і вибухових речовин. Багато в чому це залежить від специфіки вузу, де ви будете вчитися.
Але саме найцікавіше – це практика. Її майбутні експерти проходять у правоохоронних органах, судах, прокуратурі й, звичайно, в експертних установах.
Джерело: «Комсомольська правда в Україні»
Сповіщення:Корпоративний юрист | Proforientator.info