Меню Закрити

Контролер-касир

1Характер роботи

Професія контролера-касира не менш складна і відповідальна, ніж інші професії. Адже контролер-касир повинен відмінно знати не тільки теорію своєї роботи, але і бути чудовим практиком.

Касир – це обличчя підприємства. Адже часто саме він першим зустрічає відвідувачів або проводжає їх. Отже, цьому працівникові необхідно бути ввічливим і привітним, що в свою чергу вимагає великих емоційних затрат. Касир повинен володіти гарно поставленим голосом та дикцією.

Цей працівник цілком і повністю відповідає за гроші, які проходять через його руки, що передбачає високий рівень відповідальності, уважності і стресостійкості. Він повинен вміти працювати в команді, швидко навчатися, мати міцні знання з математики.

Умови роботи

Незалежно від спеціалізації він повинен знати пристрій і правила експлуатації контрольно-касових апаратів, порядок одержання, зберігання та видачі коштів, ознаки платоспроможності державних грошових знаків, способи перевірки платоспроможності пластикових карток, порядок ведення касової книги і складання касової звітності. Повинен уміти ознайомлюватись з асортиментом товарів на складі, брати участь в його отриманні. Готувати товари до продажу: перевіряти їх найменування, кількість, сортність, ціну, розпаковувати, оглядати зовні, перебирати, протирати, заповнювати і прикріплювати ярлики цін до товарів, розміщувати і викладати товари за групами, видами, сортами з урахуванням правил товарного сусідства, частоти попиту.

Повідомляти адміністрацію про надходження товарів, які не відповідають маркуванню. Обслуговувати покупців із застосуванням технічних засобів штрихового кодування. Перевіряти наявність штрихового коду, інших штрихкодових позначок на товарах; проводити ідентифікацію товарів. Консультувати покупця про ціну, властивості, якість товарів та ціни на них, пропонувати нові та взаємозамінні товари, а також товари супутнього асортименту. Надавати покупцям допомогу в пакуванні товарів.

Контролювати своєчасне наповнення асортименту товарів. Брати участь в оформленні внутрішньомагазинних вітрин. Вести книгу обліку розрахункових операцій, складати касову звітність, брати участь у підготовці товарів до інвентаризації.

Ринок праці

Контролер-касир може працювати у торгівельних підприємствах, банківських установах, транспортних організаціях.

Освітня підготовка. Професію можна здобути у професійно-технічному навчальному закладі.

Медичні обмеження. Робота не рекомендується людям, які страждають на захворювання:

– нервової системи;

– відхилення у психіці (надмірна тривожність, збудливість);

– судинну дистонію з вираженими головними болями (гіпертонія, мігрень);

– опорно-рухового апарата;

– хронічні інфекційні захворювання;

– шкірна алергія;

– епілепсія;

– різко виражені неврози;

– зниження слуху на обидва вуха;

– ті, хто є бактеріоносіями.

Вимоги до індивідуальнопсихологічних особливостей:

– здатність зберігати витримку у будь-якій ситуації;

– стійка увага;

– добра довгострокова й короткочасна оперативна пам’ять;

– математичні здібності;

– точне просторове сприйняття форми й величини предмета;

– чітка дикція;

– спостережливість;

– чіткість і акуратність;

– чесність;

– товариськість.

Споріднені професії: продавець, касир, товарознавець, бармен.

1 Коментар

  1. Сповіщення:Контролер-касир | Proforientator.info

Коментарі закриті.