Меню Закрити

Контролер верстатних і слюсарних робіт

d9f49c27b9cf263a1c2cd56a1a9f3256Зміст роботи

Це дуже розповсюджена професія, необхідна на кожному підприємстві, тому що всі етапи виробництва вимагають пильного контролю контролера ВТК. Якщо не приділяти достатню увагу даному етапу виробництва, то це може привести до використання бракованих деталей при комплектації якого-небудь механізму, що приведе до неможливості експлуатації чи швидкій поломці готової продукції.

Контролер не є виробником продукції, але він повинний бути експертом, що оцінює її якість. Основне в роботі контролера – це звірення виробу зі зразком і перевірка точності всіх технічних характеристик продукції. Це звірення контролер здійснює “на око” і за допомогою спеціальних вимірювальних і контролюючих інструментів та приладів. Як правило, доводиться сполучати обидва способи.

Контролер повинний уміти читати креслення оцінюваних виробів, знати властивості застосовуваних матеріалів і способи їхньої обробки, уміти користатися контрольно-вимірювальним інструментарієм різного ступеня складності. Його задача не тільки знайти брак, але й установити причину його виникнення.

У своїй роботі контролери користаються різними вимірювальними засобами.

Умови роботи

Контролери верстатних і слюсарних робіт працюють в цехах підприємств, але можуть працювати в окремих приміщеннях, що примикають до виробничої ділянки. У розпорядженні контролера є спеціально оснащене робоче місце, укомплектоване необхідними приладами і добре освітлене. Також це можуть бути спеціальні фізичні, хімічні лабораторії й іспитові цехи. Контролер може працювати безпосередньо у виробничому цеху і, якщо вироби і конструкції, що тестуються, складно чи неможливо переміщати. В останньому випадку інструментарій контролера повинний бути компактним, щоб його було зручно переносити.

Домінуюча професійна спрямованість

Людина-техніка, перевага видів робіт з точними показниками правильності результату, на стику зі сферою професій людина-знак.

Домінуючі інтереси – техніка; супутні – математика, фізика, хімія, металообробка.

Необхідні якості

Для успішної діяльності необхідна висока гострота слуху і зору, стійкість ясного бачення, гарне кольоророзрізнення і дотик, точний лінійний і об’ємний окомір. Також необхідні: здатність до концентрації і розподілу уваги, гарна механічна оперативна і довгострокова пам’ять, що дозволяє запам’ятовувати нормативні показники оцінюваного виробу, виражений технічний інтелект, спостережливість. Особистісні якості, що сприяють успішній діяльності – відповідальність, акуратність і пунктуальність.

Медичні обмеження

Дана професія не рекомендована людям, що страждають захворюваннями органів зору і слуху, що мають нервово-психічні розлади, що провокують непосидючість, неуважність, підвищену збудливість чи депресію. Робота з контролю виробів з високим ступенем покриття оліями, фарбою, мастикою і за участю хімічних розчинів протипоказана людям із хворобами шкіри, вираженими алергійними реакціями.

Освітня підготовка

Професію контролера верстатних і слюсарних робіт можна здобути в професійно технічних навчальних закладах Та у всіляких навчальних закладах технічного профілю в залежності від галузі. Також можна освоїти професію контролера на виробництві, маючи професію, орієнтовану на виробництво, обслуговування чи розробку техніки (робітник, технік, інженер). Від рівня освіти буде залежати розряд і посада.

Перспективи

Здобувши вищу освіту і маючи 4 – розряд та опит роботи на виробництві, фахівець такого рівня класності може бути контрольним майстром, начальником контрольної служби цеху, надалі – керівником відділу технічного контролю підприємства. Можливе підвищення кваліфікації за рахунок підвищення рівня освіти, перекваліфікації на клас виконавських професій, на професію контролера родинного виробництва.

Такі показники динаміки кар’єри, як затребуваність на ринку праці, рівень заробітної плати дуже варіюються в залежності від галузі, у якій контролер спеціалізується.

Рівень освіти може бути різний, але він визначає одержання кваліфікаційного розряду: початкова професійна – 2-3 розряд, технікум чи інститут – 4 розряд і вище.

Споріднені професії

– Метролог.

– Технік-технолог.

– Технік-конструктор.

– Контролер електрогазозварювальних робіт.

– Контролер на автоматичних лініях.